Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 12 / 14 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Mačky
  3. Broadline roztok 3 x 0,9 ml na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky 2,5-7,5 kg

Broadline roztok 3 x 0,9 ml na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky 2,5-7,5 kg

Náhrada - NexGard Combo 3 x 0,9 ml

BROADLINE roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky < 2,5 kg BROADLINE roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky 2,5–7,5 kg ÚČINNÁ LÁ... celý popis
Dostupnosť
na dopyt
33,10 EUR
27,58 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:212
Kompletné špecifikácie

BROADLINE roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky < 2,5 kg

BROADLINE roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu pre mačky 2,5–7,5 kg

ÚČINNÁ LÁTKA (LÁTKY) A INÉ ZLOŽKY

 

 

Obsah jednotlivej dávky (ml)

 

Fipronil

(mg)

 

(S)-methoprene (mg)

 

Eprinomectin (mg)

 

Praziquantel (mg)

Mačky <2,5 kg

0,3

24,9

30,0

1,20

24,9

Mačky 2,5-7,5 kg

0,9

74,7

90,0

3,60

74,7

INDIKÁCIE

Na liečbu zmiešaných infekcií u mačiek alebo v prípade rizika zmiešaných infekcií, ktoré sú spôsobené cestódami, nematódami a ektoparazitmi. Veterinárny liek je určený výhradne na liečbu zameranú na všetky tri skupiny súčasne.

Ektoparazity

- Liečba a prevencia napadnutia mačiek blchami (Ctenocephalides felis). Eliminácia bĺch v priebehu 24 hodín. Jediná liečba predchádza riziku ďalších napadnutí najmenej po dobu 1 mesiaca.

- Predchádzanie kontaminácii prostredia blchami vďaka inhibícii vývoja nezrelých štádií bĺch (vajíčka, larvy a kukly) viac ako 1 mesiac.

- Tento veterinárny liek možno použiť ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergie na blšie uhryznutie (FAD).

- Liečba a prevencia napadnutia mačiek kliešťami (Ixodes ricinus). Eliminácia kliešťov v priebehu 48 hodín. Jediná liečba predchádza riziku ďalších napadnutí až po dobu 3 týždňov.

Cestódy

- Liečba pri napadnutí pásomnicami (Dipylidium caninum, Taenia taeniaeformis, Echinococcus

multilocularis).

Nematódy

- Liečba pri napadnutí gastrointestinálnymi nematódami (L3, L4 larvy a dospelé Toxocara cati, L4 larvy a dospelé Ancylostoma tubaeforme, a dospelé formy Toxascaris leonina a Ancylostoma brazilienze).

- Liečba pri napadnutí červami močového mechúra (Capillaria plica). Prevencia srdcovej formy dirofilariózy (larvy Dirofilarie immitis) po dobu 1 mesiaca.

 KONTRAINDIKÁCIE

Nepoužívať u chorých (systémové ochorenia, horúčka) alebo zotavujúcich sa zvierat.

Nepoužívať u králikov.

Nepoužívať v prípade precitlivenosti na účinnú látku alebo na niektorú pomocnú látku.

NEŽIADUCE ÚČINKY

Po liečbe môže byť v mieste aplikácie pozorované dočasné zhluknutie alebo zlepenie srsti. Je to normálny prejav, ktorý spontánne vymizne. Môžu sa objaviť mierne a prechodné kožné reakcie v mieste podania (svrbenie, vypadávanie srsti), ktoré samovoľne vymiznú.

Ak si mačka po aplikácii dané miesto oblíže, môže byť pozorované dočasné nadmerné slinenie, zvracanie alebo prechodné neurologické príznaky. Požitie lieku orálnou cestou môže taktiež vyústiť do slintania, zvracania a/alebo do prechodných neurologických príznakov (rozšírenie zreníc, ataxia, dezorientácia, apatia). Všetky tieto príznaky spontánne vymiznú v priebehu 24 hodín. Správna aplikácia minimalizuje výskyt podobných príznakov.

Ak zistíte akékoľvek vážne účinky alebo iné vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej

informácii pre používateľov, informujte vášho veterinárneho lekára.

CIEĽOVÝ DRUH : Mačky

DÁVKOVANIE PRE KAŽDÝ DRUH, CESTA (-Y) A SPÔSOB PODANIA LIEKU

Na vonkajšiu aplikáciu na kožu (spot-on).

Minimálna odporúčaná dávka je 10 mg/kg ž.hm. fipronilu, 12 mg/kg (S)-methoprénu, 0,5 mg/kg eprinomektínu a 10 mg/kg praziquantelu. Podľa hmotnosti mačky vyberte správnu veľkosť aplikátora (alebo kombináciu aplikátorov, pre mačky ťažšie ako 7,5 kg).

Použitie veterinárneho lieku by malo byť výhradne založené na potvrdených prípadoch zmiešaných napadnutí alebo na významnom riziku takéhoto zmiešaného napadnutia ektoparazitikami a nematódami (vrátane prevencie srdcovej formy dirofilariózy) a tam, kde sa súčasne vyžaduje liečba proti cestódam. Pri absencii rizika spoločného napadnutia by malo byť zvážené použitie antiparazitík s úzkym spektrom ako liečba prvej voľby.

Odôvodnenie lieku na predpis by malo byť prispôsobené individuálnym potrebám mačiek, založené na klinickom vyšetrení, životnom štýle zvieraťa a na miestnej epidemiologickej situácii (vrátane prípadných zoonotických rizík) na výhradné riešenie prípadov zmiešaných napadnutí/rizika  napadnutia.

Liečba by nemala byť extrapolovaná z jedného zvieraťa na druhé bez posúdenia veterinárnym lekárom.

Na prevenciu srdcovej formy dirofilariózy (larvy Dirofilaria immitis) by mal byť liek aplikovaný najmenej 1 mesiac po prvej očakávanej expozícii komármi.

POKYN O SPRÁVNOM PODANÍ

Podľa hmotnosti mačky vyberte správnu veľkosť aplikátora.

- Nožnicami odstrihnite blister pozdĺž vybodkovanej čiary, následne odstráňte kryt obalu.

- Vyberte aplikátor z obalu a držte ho smerom nahor.

- Mierne zatiahnite za piest, otočte a vytiahnite uzáver.

- Odhrňte srsť v stredovej línii krku, medzi bázou lebky a lopatkami tak, aby bola viditeľná koža.

- Umiestnite hrot aplikátora na kožu a aplikujte celý obsah priamo na kožu v jednom mieste.

- Liek by mal byť aplikovaný na suchú kožu v mieste, kde si ho zviera nemôže olízať. U dlhosrstých plemien by mala byť venovaná zvýšená pozornosť pri aplikácii lieku priamo na kožu a nie na srsť, aby bola zabezpečená optimálna účinnosť.

OCHRANNÁ LEHOTA : Neuplatňuje sa.

OSOBITNÉ BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA NA UCHOVÁVANIE

Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

Uchovávať v pôvodnej papierovej škatuľke, aby bol chránený pred svetlom.

Nepoužívať tento veterinárny liek po dátume exspirácie uvedenom na škatuli po EXP.

OSOBITNÉ UPOZORNENIA

Osobitné bezpečnostné opatrenia pre každý cieľový druh:

Po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat.

Po liečbe sú kliešte usmrtené obvykle v priebehu 48 hodín po napadnutí bez toho, aby došlo k nacicaniu. Avšak za nepriaznivých podmienok prichytenie sa jedného kliešťa a prenos infekčných chorôb nemožno úplne vylúčiť.

Vplyv šampónovania alebo máčania sa zvieraťa vo vode nebol testovaný, a preto by sa mu bolo treba vyhnúť. Krátky kontakt zvieraťa s vodou v priebehu jedného mesiaca po aplikácii lieku výrazne neovplyvní účinnosť lieku. Napriek tomu, a ako preventívne opatrenie, sa neodporúča kúpanie mačiek počas dvoch dní po aplikácii lieku.

Môže nastať opätovné napadnutie pásomnicou v prípade, ak sa nevykoná kontrola medzihostiteľov ako sú blchy, myši, atď.

Po častom používaní zlúčenín tejto triedy môže vzniknúť rezistencia parazitov na akúkoľvek skupinu

antiparazitárnych liekov. Preto je potrebné vziať do úvahy epidemiologickú informáciu o súčasnej

citlivosti cieľového druhu v súvislosti s obmedzením možnosti následnej rezistencie.

Mačky vyskytujúce sa v endemických oblastiach srdcovej formy dirofilariózy alebo tie, ktoré cestovali do takýchto oblastí môžu byť napadnuté dospelými srdcovými červami. Aj keď sa liek môže bezpečne podať mačkám napadnutým dospelými srdcovými červami, nebol zaznamenaný žiadny terapeutický účinok voči dospelej Dirofilaria immitis. Preto sa odporúča, aby všetky mačky vo veku 6 mesiacov a viac, žijúce v endemických oblastiach srdcovej formy dirofilariózy, boli testované na možné napadnutie dospelými srdcovými červami ešte pred podaním liekov na prevenciu srdcovej formy dirofilariózy.

Osobitné bezpečnostné opatrenia na používanie u zvierat:

Len na vonkajšiu aplikáciu na kožu. Neaplikovať injekčne, orálne alebo akýmkoľvek iným spôsobom. Zabráňte kontaktu lieku s očami zvieraťa.

Bezpečnosť lieku BROADLINE nebola testovaná v intervaloch menej ako 2 týždne alebo u mačiatok vážiacich menej ako 0,6 kg a/alebo do veku 7 týždňov.

BROADLINE nie je určený na používanie u psov. Niektoré plemená psov môžu preukázať zvýšenú citlivosť na makrocyklické laktóny, čo môže viesť k príznakom neurotoxicity. Je preto potrebné vyhnúť sa perorálnej aplikácii u plemien kólií, šeltií a príbuzných plemien alebo krížencov.

Osobitné bezpečnostné opatrenia, ktoré má urobiť osoba podávajúca liek zvieratám:

Počas aplikácie nepiť, nejesť a nefajčiť. Po použití si umyte ruky.

Zabráňte aby sa obsah aplikátora dostal do kontaktu s prstami. Ak sa tak stane, umyť ruky mydlom a vodou. V prípade náhodného zasiahnutia očí, dôkladne vypláchnuť oči čistou vodou nakoľko liek môže spôsobiť mierne podráždenie mukóznych membrán a očí. Ak podráždenie očí pretrváva alebo ak sú zaznamenané vedľajšie účinky, vyhľadať ihneď lekársku pomoc a ukázať písomnú informáciu pre používateľa alebo obal lekárovi.

Manipulácia s ošetrenými zvieratami by mala byť obmedzená až kým miesto aplikácie neuschne, a taktiež deti by sa nemali hrať s ošetrenými zvieratami počas tohto obdobia. Preto sa neodporúča, aby čerstvo ošetrené zvieratá spali pri majiteľoch, zvlášť pri deťoch.

Ľudia so známou precitlivenosťou na akúkoľvek účinnú látku alebo pomocné látky by sa mali vyhnúť kontaktu s veterinárnym liekom.

Gravidita a laktácia:

Bezpečnosť veterinárneho lieku nebola potvrdená počas gravidity a laktácie. Laboratórne štúdie s jednotlivými zložkami lieku u krýs a králikov nedokázali žiadne teratogénne, fetotoxické alebo maternotoxické účinky. Používať len po zhodnotení prínosu alebo rizika lieku zodpovedným veterinárnym lekárom.

Predávkovanie (príznaky, núdzové postupy, antidotá):

Bezpečnosť bola dokázaná u zdravých 7-týždňových a starších mačiatok, ktoré boli liečené až 6-krát v 4-týždňových intervaloch až 5-násobkom maximálnej expozičnej dávky (t.j. dávkou 15-násobnou odporúčanou dávkou). Bolo to potvrdené aj u zdravých dospelých mačiek liečených 3-krát v intervale 2 týždňov dávkou až 5-krát vyššou ako je odporúčaná. Môžu byť pozorované mierne a prechodné príznaky, ktoré spontánne vymiznú nasledujúci deň – viď popis v bode 6. Mačky napadnuté dospelými srdcovými červami tolerovali až trojnásobok maximálnej expozičnej dávky (t.j. až 9-krát vyššej ako je odporúčaná), podávanej 3-krát v intervale 4 týždňov, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

OSOBITNÉ BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA NA ZNEŠKODNENIE NEPOUŽITÉHO

LIEKU(-OV) ALEBO ODPADOVÉHO MATERIÁLU, V PRÍPADE POTREBY

Lieky sa nesmú likvidovať vypustením do vodných zdrojov, pretože to môže byť nebezpečné pre ryby a ďalšie vodné organizmy. O spôsobe likvidácie liekov, ktoré už nepotrebujete, sa poraďte so svojím veterinárnym lekárom alebo lekárnikom. Tieto opatrenia by mali byť v súlade s ochranou životného prostredia.

Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 12 / 14 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk