Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 12 / 14 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Psy
  3. Chondrocan plv. 150 g

Chondrocan plv. 150 g

Chondrocan Komplexné perorálne chondronutraceutikum Chondrocanje komplexné perorálne chondronutraceutikum na podporu reparatívnych procesov v kĺbo... celý popis
Dostupnosť
skladom 10 ks
25,20 EUR
21,00 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:147
Kompletné špecifikácie

Chondrocan

Komplexné perorálne chondronutraceutikum

Chondrocanje komplexné perorálne chondronutraceutikum na podporu reparatívnych procesov v kĺbovom systéme pri liečbe chorôb pohybového aparátu psa.

  

 

Chondrocan je vhodný najmä :

  • pri ochoreniach pohybového a väzivového aparátu
  • na intenzívnu regeneráciu kĺbových chrupiek, kostí a väzov
  • pri ochoreniach a poraneniach kĺbov, šliach a väzov
  • pri dysplázii bedrových kĺbov

Kolagénne peptidy CHP(Collagen Hydolysate Peptides) zvyšujú syntézu kolagénu, vyživujú a regenerujú kĺbové chrupky, šľachy, väzy a kosti, zmierňujú až odstraňujú tak následky predchádzajúcej nedostatočnej výživy alebo poškodenia kĺbov, zabraňujú ďalšiemu úbytku chrupiek, zlepšujú pohyblivosť a zmierňujú bolesť. Kolagén predstavuje základnú hmotu kĺbovej chrupky a podmieňuje jej mechanické vlastnosti, najmä pevnosť a pružnosť. Kolagéne peptidy CHP ovplyvňujú činnosť buniek smerom k syntéze fyziologického typu kolagénu.

Chondroitínsulfát a glukozamínsulfátovplyvňujú štrukturálnu organizáciu kolagénnych vlákien, viaže v kĺbovej chrupke vodu a zabezpečuje tak jej vhodné mechanicko-elastické vlastnosti. Znižujú aktivitu enzýmov poškodzujúcich kĺbovú chrupku, pozitívne ovplyvňujú jej metabolizmus a majú protizápalové účinky. Zvyšujú taktiež elasticitu chrupky a tým pozitívne ovplyvňujú jej mechanickú funkciu. Dôsledkom pôsobenia chondroitínsulfátu a glukozamínsulfátu je odstránenie alebo aspoň výrazné zníženie bolestivosti kĺbov v pokoji aj v pohybe, zvýšenie kĺbovej pohyblivosti a zabrzdenie procesu osteoartrózy.

 
  

 

Selénmá významný pozitívny vplyv v procese reumatoidných zápalov. Spolu s vitamínom E pozitívne ovplyvňuje priebeh osteoartrózy a znižuje bolestivosť. Pôsobia ako silné antioxidanty a chránia organizmus pred škodlivým pôsobením voľných radikálov.

Vitamín Cje dôležitý na normálnu produkciu a funkciu všetkých spojivových tkanív. Pôsobí ako antioxidant, podporuje imunitu a pomáha odstraňovať únavu.

Dôsledkom pôsobenia komplexu účinných látok je zvýšenie pohyblivosti kĺbov.

Zloženie Chondrocanu :hydrolyzovaná kolagénna želatína, chondroitínsulfát, glukozamínsulfát, dihydrogenfosforečnan sodný, uhličitan vápenatý, oxid horečnatý, vitamín C, vitamín E, beta-karotén, seleničitan sodný, mäsová aróma. So schutňovadlom.

  

 

Odporučené dávkovanie:

Hmotnosť psa v kg

Denná dávka

Pokyny na dávkovanie

500 g balenie na počet dní

10 kg

2 g

1 odmerka

250

20 kg

4 g

2 odmerky

125

30 kg

6 g

3 odmerky

83

40 kg

8 g

4 odmerky

62

50 kg

10 g

5 odmerky

50

  

 

Návod na použitie :Odmeriame dennú dávku podľa tabuľky v závislosti od hmotnosti psa. Prípravok nasypeme do krmiva a zalejeme primeraným množstvom vody, aby došlo k zmiešaniu prípravku do krmiva.

Prípravok je vhodné podávať denne po dobu aspoň 2 mesiacov. Kúru je vhodné zopakovať 3x do roka. Trvalé podávanie je možné.

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 12 / 14 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk