Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09:00 - 18:00, So. 09:00 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Mačky
  3. EFFIPRO 50 mg spot-on mačky 4 x 0,5 ml

EFFIPRO 50 mg spot-on mačky 4 x 0,5 ml

AKCIA 1 + 1

Registrační číslo ČR 96/070/09-C Registrační číslo SR 96/0023/DC/09- Příznak preskripce ČR VP ATC skupina Q09CC Registrační název + forma EFFIPRO 50 m... celý popis
Dostupnosť
skladom 5 ks
17,50 EUR
14,58 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:228
Kompletné špecifikácie

Registrační číslo ČR

96/070/09-C

Registrační číslo SR

96/0023/DC/09-

Příznak preskripce ČR

VP

ATC skupina

Q09CC

Registrační název + forma

EFFIPRO 50 mg SPOT-ON sol. ad us. vet.

Výrobce

Virbac S.A., Carros, Francúzsko.

Držitel reg. rozhodnutí

Virbac S.A., Carros, Francúzsko.

Složení - účinné látky

Fipronilum 50 mg v 1 pipete 0,5 ml.

Složení - pomocné látky

Butylhydroxyanisolum, Butylhydroxytoluenum, Alcohol benzylicus,,Diethylenglycoli monoethylether.

Balení

Lisované pipety: škatule s 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 24, 30, 60, 90 alebo,150 pipetami.
Polypropylénové pipety: blistrové štítky alebo škatule s 1, 2, 3, 4, 6,,8, 12, 24, 30, 60, 90 alebo 150 pipetami.

Indikační skupina

Veterinaria - pharmaceutica, zevné ektoparazitikum.

Charakteristika

Fipronil je insekticíd a akaricid patriaci do skupiny fenylpyrazolov.,Pôsobí na členovce interakciou s ligandami chloridových kanálov, konkrétne,s tými, které sú regulováne neurotransmiterom kyselinou,gamma-aminomáslovou (GABA), blokujúce tak pre- a postsynaptický prenos,chloridových iontov cez bunečné membrány. Výsledkom toho je,nekoordinovaná činnosť centrálneho nervového systému a smrť hmyzu,a roztočov.
Fipronil vykazuje insekticídny a akaricídny účinok proti blchám,(Ctenocephalides spp) a kliešťom (Rhipicephalus spp, Dermacentor spp,,Ixodes spp. vrátane Ixodes ricinus) u mačky.

Indikace / použití

Liečba napadnutia blchami (Ctenocephalides spp.) a kliešťami (Dermacentor,reticulatus).
Liek má perzistentný akaricidný účinok po dobu až 2 týdžňov proti kliešťom,(Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, Demacentor reticulatus).,Pokiaľ sú v dobe aplikácie prítomné kliešte, niektorých druhov,(Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus), je možné, že všetky nebudú,usmrtené v priebehu prvých 48 hodín, ale možu byť usmrtené do týždňa.
Liek môže byť použitý ako súčasť liečby alergie na blšie poštípanie (FAD),v náväznosti na stanovenie tejto diagnózy veterinárnym lekárom.

Kontraindikace

Vzhľadom k absencii údajov o použití lieku neaplikovať mačiatkam mladším,ako 2 mesiace a/alebo vážiacim menej ako 1 kg.
Neaplikovať chorým zvieratám (tz. celkové ochorenie, horúčka...) alebo,zvieratám v rekonvalescencii.
Nepoužívať u králikov z dôvodu nebezpečenstva nežiaducich reakcií,až úhynu. Nepoužívať v prípade pecitlivelosti na účinnú látku alebo,ktorúkoľvek pomocnú látku.

Nežádoucí účinky

Ak príde k oblízaniu, môže sa objaviť krátkodobá hypersalivácia spôsobená,charakterom vehikula. V rámci veľmi vzácných nežiaducich účinkov boli,po použití zaznamenané prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie,(vyblednutie a vypadávanie srsti, svrbenie, začerveňanie kože) a celkové,svrbenie alebo vypadávanie srsti. Výnimočne bola zaznamenaná,hypersalivácia, reverzibilné neurologické symptómy (hyperesthézia,,depresia, nervozita), zvracanie alebo dýchacie problémy.

Interakce

Nie sú známe.

Upozornění

Fipronil môže nepriaznivo pôsobiť na vodné živočichy. Nekontaminujte,rybníky, vodné toky alebo kanalizačné potrubia liekom alebo prázdnymi,obalmi.
Zabráňte kontaktu lieku s očami zvieraťa. V prípade náhodného zásahu očí,ich ihneď dôkladne vypláchnite vodou.
Neaplikovať liek na rany alebo poranenú kožu.

Dávkování

Aplikovať na kožu 1 pipetu s obsahom 0,5 ml/zviera.
Plán ošetrenia: Pre optimálne tlmenie napadnutia blchami a/alebo,kliešťami, môže byť plán ošetrenia založený na epidemiologickej situácii,v tom ktorom mieste. Vzhľadom k absencii štúdií týkajúcich sa bezpečnosti,lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.
Pokiaľ sa liek používa ako súčasť terapie alergií na blšie poštípanie,(FAD), odporúča sa ošetriť alergického pacienta a ostatné psy v domácnosti,raz za mesiac.

Způsob použití

Lisované pipety:
Držte pipetu úzkym koncom hore. Odlomte hrot v úzkej časti pipety,v oblasti perforácie, obsah by mal zostať v hlavnej časti pipety.
Rozhrňte srsť zvieraťa tak, aby bola viditeľná koža. Priložte hrot pipety,priamo na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil.,Tento proces opakujte na jednom alebo dvoch rôznych miestach pozdĺž chrbta,mačky.
Polypropylénové pipety:
Vyberte pipetu z blistrového balenia, držte úzkým koncom hore. Odnímte,uzáver, otočte ho a nasaďte opačným koncom na pipetu k premačknutiu jej,plomby, potom uzáver z pipety opäť odnímte.
Rozhrňte srsť zvieraťa tak, aby bola viditeľná koža. Priložte hrot pipety,priamo na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil.,Tento proces opakujte na jednom alebo dvoch rôznych miestach pozdĺž,chrbta mačky.
Je dôležité zabezpečiť, aby bol liek aplikovaný na miesto, kde si ho,zvieratá nemôžu oblízať a tiež, aby si ho zvieratá po ošetrení,neoblizovali navzájom.
Venujte pozornosť nadmernému zvlhčeniu srsti liekom, nakoľko to môže,vytvoriť mastnú škvrnu v mieste ošetrenia. Ak sa tak stane, škvrna zmizne,do 24 hodín po aplikácii. 48 hodin po aplikácii môžu byť pozorované,biele depozitá v mieste aplikácie.

Poznámka

Tento liek môže spôsobiť podráždenie sliznice a očí. Vyvarujte sa preto,kontaktu lieku s ústami a očami.
V prípade náhodného zásahu očí ich ihneď dôkladne vypláchnite vodou.,Pokiaľ podráždenie očí pretrváva, vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte,písomnú informáciu lekárovi. Počas aplikácie nefajčite, nepite ani,nejedzte. Zabráňte kontaktu obsahu s prstami. Pokiaľ sa tak stane,,umyte si ruky vodou s mydlom.
Zvieratá alebo osoby, u ktorých je známa precitlivelosť k fipronilu alebo,k pomocným látkám, by sa mali vyhnúť kontaktu s týmto veterinárnym,liekom.
Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zabráňte deťom sa s nimi hrať,,pokiaľ aplikovaný liek nezaschne. Odporúča sa preto neošetrovať zvieratá,cez deň, ale večer, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich,majiteľmi, zvlášť s deťmi.
Vehikulum na báze alkoholu môže ovplyvniť natrené, lakované alebo iné,plochy v domácnosti alebo vybavenie bytu.

Ochranná lhůta veterinární

Nie je určený pre potravinové zvieratá.

Použití, expirace

18

Způsob skladování

Pri teplote do 30 st. C, v suchu, v pôvodnom obale.

Datum zpracování

20.1.2010

Autor článku

MVDr. M. Wagnerová, ÚŠKVBL Nitra.

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09:00 - 18:00, So. 09:00 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk