Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09:00 - 18:00, So. 09:00 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Mačky
  3. FYPRYST 50 mg spot-on Cat 3 x 0,50 ml

FYPRYST 50 mg spot-on Cat 3 x 0,50 ml

Registrační číslo ČR 96/011/10-C Registrační číslo SR 96/0003/MR/10- Příznak preskripce ČR VP ATC skupina Q09CC Registrační název + forma FYPRYST 50 m... celý popis
Dostupnosť
skladom 12 ks
11,20 EUR
9,33 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:3786
Kompletné špecifikácie

Registrační číslo ČR

96/011/10-C

Registrační číslo SR

96/0003/MR/10-

Příznak preskripce ČR

VP

ATC skupina

Q09CC

Registrační název + forma

FYPRYST 50 mg SPOT-ON sol. ad us. vet.

Výrobce

Krka d.d., Novo mesto, Slovinsko.

Držitel reg. rozhodnutí

Krka d.d., Novo mesto, Slovinsko.

Složení - účinné látky

Fipronilum 50 mg v 1 pipete 0,5 ml.

Složení - pomocné látky

Butylhydroxyanisolum, Butylhydroxytoluenum, Polysorbatum 80, Povidonum 25,,Diethylenglycoli monoethylether, Ethanolum 96% (v/v).

Popis přípravku

Bledo žltá tekutina.

Balení

3 pipety po 0,5 ml.

Indikační skupina

Veterinaria - pharmaceutica, zevné ektoparazitikum.

Charakteristika

Fipronil je insekticíd/akaricíd patriaci do skupiny fenylpyrazolov.,Pôsobí na článkonožce interakciou s ligandami chloridových kanálov, najmä,tými, ktoré sú regulované neurotransmiterom kyseliny gamma-aminomaslovej,(GABA), a tak blokuje pre a postsynaptický prenos chloridových iónov cez,bunkové membrány. Dôsledkom toho je nekoordinovaná činnosť centrálneho,nervového systému a následné usmrtenie hmyzu a roztočov.

Indikace / použití

Liečba a prevencia infestácií spôsobených blchami (Ctenocephalides felis),a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.),u mačiek.
Liečba a kontrola alergickej reakcie po uhryznutí blchami (FAD),u mačiek.
Prevencia a liečba napadnutia švolou Felicola subrostratus u mačiek.

Kontraindikace

Vzhľadom na nedostatočné údaje o používaní lieku, nepodávať mačatám do,veku 8 týždňov alebo mačkám s hmotnosťou nižšou ako 1 kg.
Nepodávať chorým (systémové ochorenia, horúčka) zvieratám alebo zvieratám,v rekonvalescencii.
Z dôvodu možných nežiaducich účinkov a mortality nepodávať králikom.

Nežádoucí účinky

V prípade oliznutia sa môže vyskytnúť hypersalivácia spôsobená charakterom,lieku. Po použití lieku sa veľmi zriedkavo pozorovala krátkodobá kožná,reakcia na mieste podania (strata zafarbenia chlpov, lokálna alopécia,,svrbenie, začervenanie kože) a celková žihľavka alebo strata ochlpenia.,Po použití sa výnimočne vyskytla hypersalivácia, reverzibilné neurologické,symptómy (hyperestézia, depresia, nervozita), zvracanie alebo problémy,s dýchaním. Vyhnite sa predávkovaniu.

Interakce

Nie sú známe.

Těhotenství a laktace

Môže sa aplikovať chovným, gravidným a laktujúcim mačkám.

Upozornění

Kliešte prichytené na zvierati by mali byť odstránené pred použitím lieku,kvôli zníženiu rizika infikovania prenosnými chorobami.
Je dôležité ubezpečiť sa, že liek sa aplikuje na miesta, kde nemôže dôjsť,k olízaniu, a že sa zvieratá neolizujú navzájom bezprostredne po,aplikácii.
Blchy zo zvierat často zamorujú klietky, ležovisko a odpočívadlá zvierat,,koberce a zariadenie domácnosti. Preto by mali byť tieto miesta,pravidelne ošetrované vhodným insekticídom a vysávané z dôvodu masového,zamorenia a v rámci ochranného opatrenia.
Liek môže spôsobiť podráždenie mukóznych membrán a očí. Preto je potrebné,vyhnúť sa kontaktu lieku s ústami a očami.
Zvieratá alebo osoby so známou precitlivenosťou na insekticídy alebo,alkohol by nemali prichádzať do kontaktu s liekom Fypryst roztok na,kvapkanie na kožu. Snažte sa vyhnúť kontaktu obsahu s prstami. Ak príde,ku kontaktu, umyte si ruky vodou a mydlom. Po náhodnom kvapnutí do oka,,vypláchnite oko čistou vodou. Po použití si umyte ruky. Nemanipulujte,s ošetrenými zvieratami a deti by sa s nimi nemali hrať až do zaschnutia,miesta aplikácie lieku. Odporúča sa večerné ošetrenie a zvieratá by,nemali spať s majiteľmi, najmä s deťmi. Počas aplikácie lieku nefajčiť,,nejesť a nepiť.

Dávkování

Kvôli nedostatočným testom bezpečnosti lieku minimálny interval medzi,aplikáciami je 4 týždne. Aplikovať obsah 1 pipety (0,5 ml) na kožu,v oblasti kohútika (medzi lopatky).

Způsob použití

Externá aplikácia na kožu.
Odstráňte pipetu z trojitého vrecúška. Držte pipetu kolmo a stiahnite,vrchnák. Otočte vrchnákom pipety a umiestnite ho opačným koncom späť na,pipetu. Vrchnák zatlačte a otočte s ním, čím prelomíte uzáver pipety.,Potom vrchnák z pipety odstráňte. Rozhrňte srsť zvieraťa medzi lopatkami,tak, aby ste videli kožu. Hrot pipety priložte na kožu a niekoľkokrát,stlačte tak, aby ste obsah vyprázdnili priamo na kožu.
Jedna dávka zabezpečí ochranu pred napadnutím bĺch po dobu 5 týždňov.,Liek je účinný proti kliešťom po dobu 2 týždňov.

Poznámka

Laboratórne štúdie potvrdzujúce bezpečnosť lieku u cieľových druhov,zvierat, vykonané na mačatách vo veku 8 týždňov a starších mačkách,s hmotnosťou nižšou ako 1 kg, ktoré boli počas šiestich mesiacov ošetrené,raz mesačne dávkami, ktoré päť násobne presahovali odporúčanú dávku,nepreukázali žiadne nežiaduce účinky. Pri predávkovaní sa môže zvýšiť,riziko výskytu nežiaducich účinkov. Po podaní sa môže vyskytnúť svrbenie.,Predávkovanie taktiež môže spôsobiť zlepenie srsti v mieste aplikácie,,ktoré vymizne do 24 hodín po podaní.

Ochranná lhůta veterinární

Neuplatňuje sa.

Použití, expirace

24

Způsob skladování

Uchovávať v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom.
Žiadne zvláštne teplotné podmienky na uchovávanie.

Datum zpracování

31.5.2010

Autor článku

MVDr. M. Wagnerová, ÚŠKVBL Nitra.

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09:00 - 18:00, So. 09:00 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk