Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Dezinfekcia
 3. Humac Welfare plv. 10 kg

Humac Welfare plv. 10 kg

Humac Welfare plv. 10 kg Prírodný prípravok s dezinfekčným, absorpčným a adsorpčným účinkom pre stajňové prostredie s vysokým obsahom prírodných humín... celý popis
Dostupnosť
skladom 5 ks
30,30 EUR
25,25 EUR
bez DPH
ks
Kompletné špecifikácie

Humac Welfare plv. 10 kg

Prírodný prípravok s dezinfekčným, absorpčným a adsorpčným účinkom pre stajňové prostredie s vysokým obsahom prírodných humínových kyselín +45%, určený na podstielku pre všetky druhy zvierat. Znižuje produkciu maštaľných plynov o 40-60%. Znižuje výskyt chorôb dýchacieho a pohybového aparátu. Podporuje tvorbu kvalitných organických hnojív.

Charakteristika: 
HUMAC® Welfare je 100% prírodný prípravok bez prídavných látok na báze humínových kyselín získaných z prírodných látok: aktivovaného Leonarditu - prírodnej látky rastlinného pôvodu s vysokou biologickou účinnosťou, Alginitu a Oxidu magnézia ako pufrovacej látky. Aplikáciou na podstielku výrazne prispieva k stabilizácii zoohygienických podmienok a podpore produkčného zdravia a pohody chovaných zvierat.

+Viaže do svojej štruktúry emisné plyny (amoniak, metán, sírovodík, CO2, CO, N2O, NO atď.), pozostatky toxických látok, mikrobiálne jedy, plesňové toxíny a iné pre organizmus jedovaté zlúčeniny (PCB, dioxíny, ťažké kovy, pozostatky pesticídov, herbicídov atď.)
+Chráni ustajnené zvieratá pred chorobami, hlavne poškodením slizníc dýchacích ciest a spojiviek, znižuje choroby paznechtov, obmedzuje liahnutie lariev múch. Výrazne znižuje vlhkosť podstielky.
+Upravuje pH hnojovice na kyslé, resp. neutrálne (do pH 7), kedy sa amoniak v hnojovici vyskytuje prevažne vo forme stabilného amónneho iónu (NH4+), pričom v zásaditom prostredí (pH nad 7) rýchlo mení na prchavý amoniak.
+Výrazne obohacuje maštaľný hnoj, hydinový trus a pod. o živiny obsiahnuté v humínových kyselinách a dusík absorpciou amoniaku. Vytvára kvalitné, vysoko účinné hnojivo s prírodným stimulátorom úrodnosti pôdy, čím zlepšuje ekonomický efekt pre poľnohospodára tak v živočíšnej, ako aj v rastlinnej výrobe.
+Vhodné pre veľkochovy: hovädzí dobytok, ošípané, hydina, ovce, kozy, králiky, vtáky, malé zvieratá.

HUMAC® Welfare pozitívne vplýva na skvalitnenie podmienok chovu v oblastiach:

 • zvýšenia živočíšnej produkcie,
 • zníženia počtu úhynov,
 • zvýšenia podielu pozitívnej brakácie,
 • zníženia podielu vynútenej brakácie,
 • zvýšenia počtu narodených zvierat,
 • zníženia počtu uhynutých zvierat,
 • zníženia výskytu gastroenteritíd,
 • zníženia výskytu bronchopneumónii,
 • zlepšenia kondície zvierat,
 • zníženia výskytu porúch pohybového aparátu,
 • §výrazného zníženia výskytu chorôb paznechtov,
 • zlepšenia ekonomiky a efektivity chovu.

Zloženie: 
Prírodné humínové kyseliny v sušine: min. 45%; Fulvonové kyseliny: min. 5%; Ca: 42 278 mg/kg; Mg: 5111 mg/kg; Fe: 19046 mg/kg; Cu: 15 mg/kg; Zn: 37 mg/kg; Mn: 142 mg/kg; Co: 1,24 mg/kg; Se: 1,67 mg/kg; V: 42,1 mg/kg; Mo: 2,7 mg/kg a všetky v prírode sa vyskytujúce stopové prvky v µg/kg v karboxymethylcelulózovom komplexe organickej hmoty. Obsahuje všetky v prírode sa vyskytujúce aminokyseliny, prírodný chelát. Vlhkosť: max.15 %; pH: 5,6; Veľkosť častíc: 0 - 200 µm; Vyrába sa v granulovanej verzii 8 mm a prášok 0 – 5 mm.

Spôsob aplikácie: Prípravok sa aplikuje posypom na podstielku v doporučených dávkach a intervaloch pre jednotlivé druhy zvierat. Výrobok je možné voľne aplikovať aj počas chovu – prítomnosti zvierat.

Dávkovanie na podstielku: bežná dávka na podstielku 10 - 25 kg / 100 m2 podstielky (dávkovanie zvažujeme podľa potreby a stavu podstielky v niekoľkých vrstvách pre jednotlivé druhy zvierat v uvedenom rozmedzí)

Exotické vtáctvo: 100g/ klietka/ týždeň

Drobné zvieratá (škrečok, morča, králiček, činčila...):  50g / klietka / týždeň

Králiky:  200g /m2 / týždeň

Kone, oslíky, teľatá: 10kg/ 100m2/ týždeň

Hovädzí dobytok (dospelé zvieratá), ošípané, hydina, ovce, kozy: 25kg/100m2/ týždeň

Dávkovanie do hnojovice: bežná dávka 2 - 4 kg / 100 l hnojovice.

Doba použiteľnosti: 24 mesiacov od dátumu výroby. Skladujte v suchých priestoroch pri teplotách -10°C do +40°C. Prípravok nemá vedľajšie účinky pri predávkovaní posypu, nie je toxický pre ľudí ani pre zvieratá, nevyžaduje zvláštne opatrenia. 10kg balenie prášok, 25kg balenie granule. Produkt bez ochrannej doby. Povolené v ekologickej poľnohospodárskej výrobe. Vyrobené v režime Kosher.

Výrobca: HUMAC s.r.o., Werferova 1, 040 11 Košice, Slovenská republika, vyrobené na Slovensku.

HUMAC – Humínové kyseliny aktivované pre život. 100% ORGANIC.

Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk