Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Dezinfekcia
  3. Ivasan pets sol. 1 l

Ivasan pets sol. 1 l

IVASAN  Pets Na  dezinfekciu povrchov, plôch a predmetov. Účel použitia – typ 3: Koncentrovaný kvapalný dezinfekčný prostriedok IVASAN Pets slúži na d... celý popis
Dostupnosť
skladom 10 ks
25,60 EUR
21,33 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:738
Kompletné špecifikácie

IVASAN  Pets

Na  dezinfekciu povrchov, plôch a predmetov.

Účel použitia – typ 3:

Koncentrovaný kvapalný dezinfekčný prostriedok IVASAN Pets slúži na dezinfekciu všetkých umývateľných plôch, povrchov a lekárskeho vybavenia vo veterinárnych ambulanciách, veterinárnych hospitalizačných zariadeniach a verejných priestoroch, v ktorých predchádza vzniku nákaz vyvolaných vírusmi, baktériami a plesňami a zabraňuje ich šíreniu.
Ošetrené povrchy (plast, kov, drevo, látky, koža…) nemenia farbu a vlastnosti, ich vlastnosti nie sú nijako narušené, prípravok je nekorozívny a nehorľavý.

Prípravok možno aplikovať za prítomnosti osôb i zvierat, prípravok nedráždi kožu a sliznice. 

Účinná látka: alkyl(C12-16)benzyl(dimetyl)amonium-chloridy – 0,15 g/100 g           

Pomocná látka: PHMG  - polyhexamety­len guanidinhydrochlorid       

Prípravok má charakteristický dlhotrvajúci antibakteriálny (G+ a G- baktérie, baktérie tuberkulózy), antivírusový a protiplesňový účinok. Doteraz nebola zaznamenaná existencia rezistentných zárodkov. Prípravok IVASAN Pets jeurčený nielen na profesionálne použitie, hlavne pre potreby veterinárnych pracovísk (ambulancie, hospitalizačné zariadenia, operačné sály, čakárne) a laboratóriá, ale tiež pre útulky, väčšie chovateľské zariadenie a domácnosti.

Vďaka svojej bezpečnosti je prípravok vhodný na dezinfekciu prepravných boxov, klietok, terárií, pôrodných boxov, toaliet a chovateľských pomôcok (hrebene, hračky, pelechy, postroje, podsedadlové dečky…).

Návod na použitie a dávkovanie:

Aplikácia je možná nanášaním kefou, mopom alebo handrou, prístrojom vytvárajúcim hmlu, nástrekom, umytím alebo ponorením. Prípravok možno použiť nielen pri ručnej, ale tiež pri strojovej dezinfekcii (WAP). Priestory po aplikácii nie je nutné vetrať. Roztok získate nariedením 30 - 50  ml koncentrátu v 1 litri vody.
 

Riedenie pracovných roztokov:             

  • Preventívna a priebežná dezinfekcia           :      3%  roztok     (0,3 litra /10 litrov vody)
  • Ohnisková a záverečná dezinfekcia            :       5%  roztok     (0,5 litra /10 litrov vody) 

Povrch bezprostredne po ošetrení neomývajte. Najkratšia doba expozície je 15 minút. Teplota vody neovplyvňuje účinok prostriedku. Možno použiť spoločne s bežnými saponátovými prostriedkami, ale nemožno miešať s inými dezinfekčnými prostriedkami.

Čas potrebný na biocídny účinok : baktericídny účinok 30 min., virucídny účinok 60 minút. Pravdepodobné priame a nepriame nepriaznivé vedľajšie účinky nie sú známe.

Upozornenie
Používajte dezinfekčné prípravky bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a pripojenej informácii o prípravku.Prípravok pripravujte v súlade s pokynmi uvedenými v návode. Nemiešajte s ďalšími dezinfekčnými prípravkami. Výrobca neručí za škody spôsobené nesprávnym použitím.

Pokyny pre prvú pomoc

Pri zasiahnutí očí vyplachujte oči aspoň 15 minút vodou a zaistite lekárske ošetrenie. Pri nadýchaní preneste postihnutého na čerstvý vzduch, pri styku s kožou okamžite odložte kontaminované oblečenie. Zasiahnuté časti pokožky umyť pokiaľ možno vlažnou vodu a mydlom. Pri požití presuňte postihnutú osobu do tichej miestnosti a dajte jej vypiť niekoľko pohárov vody s 10 tabletami živočíšneho uhlia. Odporúča sa vyhľadať lekársku pomoc. 

Doprava a skladovanie

Žiadne zvláštne bezpečnostné opatrenia nie sú nutné. Skladovanie pri teplote 10 – 25° C. Uchovávajte mimo dosahu detí, v originálnych uzavretých nádobách. Skladujte oddelene od potravín, nápojov a krmív. Prípravok nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Odstránenie obalu a prípravku: zvyškyprípravku a jeho obal zneškodnite ako nebezpečný odpad v súlade s požiadavkami zákona o odpadoch. Zákaz opakovaného použitia obalu.

Dátum výroby a číslo šarže Uvedené na obale

Schvaľovacie číslo CCHLP: bio/1495/D/11/2/CCHLP

Spotrebujte do 24 mesiacov od dátumu uvedeného na obale

Balenie
HDPE fľaša 1000 ml 

Kanister 3000 ml 

Výrobca
Bioveta, a.s.
Komenského 212
683 23 Ivanovice na Hané
 

Dodávateľ: BIOVETA SK spol. s r.o., Kalvária 3, 949  01 Nitra, tel: 037 656 2390,fax 037/651 0221 

Bezpečnostné opatrenia:

Obsahuje polyhexametylén guanidinhydrochlorid. Môže vyvolať alergickú reakciu.R52/53Škodlivý pre vodné organizmy, môže vyvolať dlhodobé nepriaznivé účinky vo vodnom prostredí.S2 Uchovávajte mimo dosahu  detí. S7 Uchovávajte obal tesne uzavretý. S13 Uchovávajte oddelene od potravín, nápojov a krmív. S24/25 Zabráňte styku s kožou a očami. S26 Pri zasiahnutí očí okamžite dôkladne vypláchnite vodou a vyhľadajte lekársku pomoc. S28 Pri styku s kožou okamžite omyte veľkým množstvom vody. S29 Nevylievajte do kanalizácie. S46 Pri požití okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte tento obal alebo označenie.

 

 

 

 

 

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk