Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

TOVAR V AKCII

NOVINKY

arr3DogShield Pro Uro 60 tbl.Prípravok je určený na zníženie koncentrácie fosforu v plazme a moči. Obmedzuje tvorbu kameňov  v...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 11,99 EUR
skladom
naša cena 3,99 EUR
nieje skladom
naša cena 10,64 EUR
skladom

DogShield Pro Uro 60 tbl.

Prípravok je určený na zníženie koncentrácie fosforu v plazme a moči. Obmedzuje tvorbu kameňov  v močových cestách. 

 KLINICKÝ PRÍPAD

pes, samec, čivava, Baddy, 8 mesiacov

majiteľ prišiel do ambulancie s problémom , že psík im začal značkovať, močí častejšie, ale plným prúdom. Trvá to asi 14 dní.

Mikroskopický nález: masívne struvitové kryštály, ojedinele neofarbené bunky prechodného epitelu a atypické kryštály uhličitanu vápenatého- veľmi zriedkavý nález

Mechanizmus vzniku močových kameňov u psov vo vačšine prípadov súvisí s infekciou močového traktu. U mačiek je na vine najpravdepodobnejšia hyperosmolalita moču. 
Postupne dochádza ku zhlukovaniu kryštálov a následnej tvorbe kameňov.
Príznaky závisia od lokalizácie urolitov.

Ak sa tvoria v obličkách , môže ochorenie prebiehať úplne bez príznakov, ale len pokiaľ nedôjde ku infikovaniu baktériami alebo obštrukci-upchatiu. Pri obojstrannej obštrukci môže dôjsť až ku chronickému obličkovému zlyhaniu.

Lokalizácia v močovodoch sa prejaví akútnou bolesťou brušnej dutiny , krvou v moči a následným poškodením obličiek.

Pokial sa tvoria v močovom mechúry ochorenie môže prebiehať bezpríznakovo, ale neskôr vzniká zápal a s tým súvisiace obtiažne močenie, bolestivosť, inkontinencia.

Príznaky spojené s výskytom v močovej trubicy sú podobné ako v močovom mechúry. Pri úplnej obštrukci dochádza ku preplneniu močového mechúra, zvracaniu, slabosti, problém s koordináciou, kóme. Za 24-72 hodín od týchto príznakov dochádza ku srdcovému zlýhaniu v dôsledku zvýšenia hladiny draslíka v krvi , ktorý je kardiotoxický

 

Fotka Animalcare veterinárna ambulancia.