Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Mačky
  3. Parazity
  4. Advantix pes od 40 do 60 kg spot-on sol. 4 x 6,0 ml

Advantix pes od 40 do 60 kg spot-on sol. 4 x 6,0 ml

Advantix spot-on roztok pre psy nad 40 kg do 60 kg    NÁZOV A ADRESA DRŽITEĽA rozhodnutia o registrácii A DRŽITEĽA POVOLENIA NA VÝROBU ZODPOVEDNÉHO ... celý popis
Dostupnosť
skladom 10 ks
54,40 EUR
45,33 EUR
bez DPH
ks
Kompletné špecifikácie

Advantix spot-on roztok pre psy nad 40 kg do 60 kg 

 

  1. NÁZOV A ADRESA DRŽITEĽA rozhodnutia o registrácii A DRŽITEĽA POVOLENIA NA VÝROBU ZODPOVEDNÉHO ZA UVOĽNENIE ŠARŽE, AK NIE SÚ IDENTICKÍ

Držiteľ rozhodnutia o registrácii:

BAYER s.r.o., Siemensova 2717/4

155 00 Praha 5

Česká republika

 

Výrobca zodpovedný za uvoľnenie šarže:

KVP Pharma+ Veterinär Produkte GmbH

Projensdorfer Straße 324

24106 Kiel, Nemecko

 

2.            NÁZOV VETERINÁRNEHO LIEKU

Advantix spot-on roztok pre psy nad 40 kg do 60 kg

imidakloprid, permetrín

 

3.            OBSAH ÚČINNEJ LÁTKY (-OK) A INEJ LÁTKY (-OK)

Každá 6,0 ml pipeta obsahuje:

Účinné látky:

Imidakloprid                                600,0 mg

Permetrín                                       3000,0 mg

 

Pomocné látky:

Butylhydroxytoluén (E321): 6,0 mg

 

Pre psy > 60 kg použiť vhodnú kombináciu iných veľkostí pipiet.

 

Číry roztok žltkastej až hnedastej farby.

 

4.            INDIKÁCIA(-E)

Liečba a prevencia napadnutia blchami (C. felis, C. canis) a liečba napadnutia švolami (Trichodectes canis) u psov.

Blchy na psovi sú usmrtené v priebehu jedného dňa po aplikácii. Jedno ošetrenie chráni pred ďalším napadnutím blchami 4 týždne. Liek sa môže použiť ako súčasť liečby alergickej dermatitídy vyvolanej blchami (FAD).

Liek má perzistentný akaricídny a repelentný účinok proti napadnutiu kliešťami (Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus počas 4 týždňov Dermacentor reticularis počas 3 týždňov).

Odpudzovaním a usmrcovaním kliešťa Rhipicephalus sanguineus liek znižuje pravdepodobnosť prenosu patogénu Ehrlichia canis, čím znižuje riziko ehrlichiózy u psa. Štúdie preukázali, že k zníženiu rizika dochádza od 3 dní po aplikácii lieku a pretrváva 4 týždne.

Kliešte, ktoré sú už na psovi nemusia uhynúť do 2 dní po liečbe a môžu ostávať prichytené a viditeľné. Preto sa odporúča odstrániť kliešte, ktoré sú psovi v čase aplikácie, aby sa zabránilo ich prichyteniu a cicaniu krvi.

Jednorazová aplikácia poskytuje repelentný (anti-feeding) účinok proti kútovkám (P. papatasi počas

2 týždňov a P. perniciosus počas 3 týždňov), proti komárom (A. aegypti počas 2 týždňov a C. pipiens počas 4 týždňov) a proti bodavým muchám (S. calcitrans) počas 4 týždňov.

 

5.            KONTRAINDIKÁCIE

Z dôvodu nedostatku dostupných informácií liek neaplikovať šteňatám mladším ako 7 týždňov alebo psom s hmotnosťou do 40 kg. V závislosti od hmotnosti psa sa musí použiť vhodný liek Advantix.

Nepoužívať v prípade precitlivenosti na účinné alebo na niektorú z pomocných látok.

Nepoužívať u mačiek.

 

6.            NEŽIADUCE ÚČINKY

Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu u psov vyskytnúť reakcie ako prechodná kožná citlivosť (zvýšené lokálne svrbenie a škriabanie, alopécia a erytém na mieste aplikácie) alebo letargia, ktoré obvykle spontánne odznievajú.

Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť zmeny správania psov (nepokoj, triaška, kňučanie, váľanie), gastrointestinálne symptómy (zvracanie, hnačka, hypersalivácia, strata apetítu) a neurologické prejavy ako potácavá chôdza a zášklby u psov citlivých na účinnú látku permetrín. Tieto prejavy sú obvykle prechodné a spontánne odznievajú.

Otrava po nežiaducom perorálnom príjme psami je nepravdepodobná, ale môže sa vyskytnúť vo veľmi zriedkavých prípadoch. V tomto prípade sa môžu vyskytnúť neurologické príznaky ako triaška a letargia. Liečba má byť symptomatická. Nie je známe špecifické antidotum.

Frekvencia výskytu nežiaducich účinkov sa definuje použitím nasledujúceho pravidla:

  • veľmi časté (nežiaduce účinky sa prejavili u viac ako 1 z 10 liečených zvierat)

  • časté (u viac ako 1, ale menej ako 10 zo 100 liečených zvierat)

  • menej časté (u viac ako 1, ale menej ako 10 z 1 000 liečených zvierat)

  • zriedkavé (u viac ako 1, ale menej ako 10 z 10 000 liečených zvierat)

  • veľmi zriedkavé (u menej ako 1 z 10 000 liečených zvierat vrátane ojedinelých hlásení)

Ak zistíte akékoľvek nežiaduce účinky, aj tie, ktoré už nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, alebo si myslíte, že liek je neúčinný, informujte vášho veterinárneho lekára.

 

7.            CIEĽOVÝ DRUH

Psy.

 

8.            DÁVKOVANIE PRE KAŽDÝ DRUH, CESTA (-Y) A SPôSOB PODANIA LIEKU

Odporúčaná minimálna dávka je:

10 mg/kg živej hmotnosti (ž. hm.) imidaklopridu a 50 mg/kg živej hmotnosti (ž. hm.) permetrínu.

 

Dávkovacia schéma

Pes

(kg ž. hm.)

Názov lieku

Balenie

(ml)

Imidakloprid

(mg/kg ž. hm.)

Permetrín

(mg/kg ž. hm.)

 

nad 40 kg do 60 kg

Advantix spot-on roztok pre psy nad 40 kg do 60 kg

6,0 ml

10 – 15

50 – 75

Pre psy > 60 kg použiť vhodnú kombináciu iných veľkostí pipiet.

 

Na zníženie nebezpečenstva opätovného napadnutia novými blchami sa odporúča ošetriť všetkých psov v domácnosti. Ostatné zvieratá žijúce v rovnakej domácnosti by mali byť tiež ošetrené vhodným liekom. Z dôvodu zníženia možného rizika infestácie blchami z prostredia sa odporúča použiť vhodné prípravky proti dospelým blchám a ich vývojovým štádiám v prostredí zvieraťa.

Liek ostáva účinný aj po kúpaní zvieraťa. Napriek tomu by sa malo vyhnúť dlhému, intenzívnemu kontaktu s vodou. V prípadoch častého kúpania môže byť doba účinku redukovaná. V týchto prípadoch neaplikujte liek viac ako jedenkrát za týždeň. V prípade nutnosti použitia šampónu urobte tak ešte pred aplikáciou Advantix alebo aspoň dva týždne po jeho aplikácii pre optimalizáciu účinku lieku.

V prípade napadnutia švolami sa 30 dní po aplikácii odporúča ďalšie veterinárne vyšetrenie, pretože u niektorých zvierat môže byť potrebná druhá aplikácia.

 

Spôsob podania:

Vyberte jednu pipetu z obalu. Držte aplikátor pipety vzpriamene, zatočte a vytiahnite uzáver. Obráťte uzáver a opačným koncom ho nasaďte na pipetu. Zatočením uzáveru prelomte tesnenie a opäť uzáver vytiahnite z pipety.

 

 

Na stojaceho psa rovnomerne aplikujte celý obsah Advantix pipety na štyri miesta na chrbte od ramien až po koreň chvosta. Pri každom nakvapkaní rozhrňte srsť tak, aby bola viditeľná koža. Priložte ústie pipety priamo na kožu a jemným stlačením nakvapkajte vždy časť roztoku na jej povrch.

 

 

 
 

 

 

 

9.            POKYN O SPRÁVNOM PODANÍ

Len na aplikáciu na kožu.

Aplikujte len na nepoškodenú kožu.

Neaplikujte príliš veľké množstvo roztoku na jedno miesto, aby nedošlo k jeho stekaniu po bokoch psa.

 

10.          OCHRANNÁ LEHOTA (-Y)

Neuplatňuje sa.

 

11.          OSOBITNÉ BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA NA UCHOVÁVANIE

Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

Chrániť pred mrazom.

Po otvorení vonkajšieho alumíniového obalu skladujte na suchom mieste pri teplote do 30°C.

Použite do 12 mesiacov po otvorení vonkajšieho alumíniového obalu alebo pred uplynutím EXP, podľa toho, čo nastane skôr.

Nepoužívajte po uplynutí dátumu exspirácie uvedenom na pipete, alumíniovom obale alebo na vonkajšom papierovom obale po EXP. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v uvedenom mesiaci.

 

12.          OSOBITNÉ UPOZORNENIA

Osobitné bezpečnostné opatrenia pre každý cieľový druh:

Môže dôjsť k prichyteniu kliešťa alebo k poštípaniu kútovkami alebo komármi. Z toho dôvodu v prípade nepriaznivých podmienok prenos infekčných chorôb týmito parazitmi nemôže byť úplne vylúčený. Liek má však repelentný (anti-feeding) účinok proti kliešťom, kútovkám a komárom, odpudzovaným parazitom bráni cicaniu krvi, a tak znižuje nebezpečenstvo prenosu chorôb psov prenášaných vektormi (CVBD) (napr. boreliózy, rikettsiózy, ehrlichiózy, leishmaniózy).

Odporúča sa podávať liečbu aspoň 3 dni pred očakávanou expozíciou E. canis. Čo sa týka E. canis, štúdie preukázali znížené riziko ehrlichiózy u psov vystavených kliešťom Rhipicephalus sanguineus infikovaným E. canis od 3 dňa po aplikácii s pretrvávaním počas 4 týždňov.

 

Osobitné bezpečnostné opatrenia na používanie u zvierat:

Zabráňte kontaktu obsahu pipety s očami alebo ústnou dutinou ošetrovaného psa.

Liek aplikujte presne podľa postupu uvedeného v časti Spôsob podania. Predovšetkým zabráňte perorálnemu príjmu lieku olizovaním miesta aplikácie ošetreným zvieraťom alebo zvieratami v jeho blízkosti.

 

Nepoužívajte u mačiek.

Tento liek je pre mačky extrémne jedovatý a môže byť pre ne fatálny z dôvodu špeciálnej fyziológie mačiek, ktoré nie sú schopné metabolizovať určité látky vrátane permetrínu. Aby sa zabránilo náhodnému kontaktu mačiek s liekom, udržujte ošetrených psov oddelene od mačiek, kým nebude miesto aplikácie suché. Je dôležité uistiť sa, že mačky neolizujú miesto aplikácie na ošetrenom psovi. V takýchto prípadoch okamžite vyhľadajte veterinárneho lekára.

 

Aplikáciu tohto lieku chorým a oslabeným psom konzultujte s veterinárnym lekárom.

 

Osobitné bezpečnostné opatrenia, ktoré má urobiť osoba podávajúca liek zvieratám:

Zabrániť kontaktu s kožou, očami a ústami.

Počas aplikácie nejesť, nepiť a nefajčiť.

Po aplikácii je potrebné dôkladne si umyť ruky.

V prípade náhodného poliatia kože postihnuté miesto ihneď umyť mydlom a vodou.

Osoby so známou kožnou citlivosťou môžu byť zvlášť citlivé na tento liek.

Hlavné klinické príznaky, ktoré sa prejavujú vo veľmi zriedkavých prípadoch, sú prechodné zmyslové iritácie kože, ako štípanie, pocit pálenia alebo znecitlivenie.

V prípade náhodného zasiahnutia očí, dôkladne vypláchnuť oči vodou. Ak kožné alebo očné príznaky pretrvávajú, ihneď vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte lekárovi túto písomnú informáciu alebo text na obale.

Nepoužívať vnútorne. V prípade náhodného požitia ihneď vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte lekárovi túto písomnú informáciu alebo text na obale.

S ošetrenými psami nemajú manipulovať hlavne deti, kým miesto aplikácie nevyschne. Zaistí sa to ošetrením psa napr. večer. Práve ošetreným psom sa nemá dovoliť spať so svojimi majiteľmi, hlavne nie s deťmi.

Aby sa predišlo kontaktu detí s pipetami, treba pipety uchovávať v pôvodnom obale až do použitia a zlikvidovať ich ihneď po použití.

 

Iné bezpečnostné opatrenia:

Pretože je liek nebezpečný pre vodné organizmy, ošetreným psom nesmie byť za žiadnych okolností dovolené vstúpiť do žiadneho druhu povrchových vôd aspoň 48 hodín po ošetrení.

 

Rozpúšťadlo Advantix spot-on roztoku môže znečistiť určité materiály, ako kožu, tkaniny, plasty a vonkajšie povrchy. Zabráňte kontaktu s takýmito materiálmi pred vyschnutím miesta aplikácie.

 

Gravidita a laktácia:

Liek sa môže používať počas gravidity a laktácie.

 

Liekové interakcie a iné formy vzájomného pôsobenia:

Nie sú známe.

 

Predávkovanie (príznaky, núdzové postupy, antidotá):

Neboli pozorované žiadne nežiaduce klinické príznaky u zdravých šteniat alebo dospelých psov vystavených 5-násobne vyššej dávke, ako je odporúčaná dávka, alebo u šteniat, ktorých matky boli ošetrené 3-násobne vyššou dávkou lieku, ako je odporúčaná dávka.

 

Inkompatibility:

Nie sú známe.

 

13.          OSOBITNÉ BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA NA ZNEŠKODNENIE NEPOUŽITÉHO LIEKU(-OV) ALEBO ODPADOVÉHO MATERIÁLU, V PRÍPADE POTREBY

 

Po použití nasaďte uzáver na pipetu.

Lieky sa nesmú likvidovať prostredníctvom odpadovej vody. O spôsobe likvidácie liekov, ktoré už nepotrebujete, sa poraďte so svojím veterinárnym lekárom alebo lekárnikom. Tieto opatrenia by mali byť v súlade s ochranou životného prostredia.

 

14.          DÁTUM POSLEDNÉHO SCHVÁLENIA TEXTU V PÍSOMNEJ INFORMÁCII PRE POUŽÍVATEĽOV

 

 

15.          ĎALŠIE INFORMÁCIE

 

Len pre zvieratá.

 

Advantix spot-on je ektoparazitikum na lokálne použitie s obsahom imidaklopridu a permetrínu. Táto kombinácia pôsobí insekticídne, akaricídne a repelentne.

Imidakloprid je účinný proti dospelým blchám a ich larválnym štádiám. Okrem adulticídneho účinku imidaklopridu bol zistený aj jeho larvicídny účinok v okolí ošetrovaných psov. Larvárne štádiá bĺch v ich blízkom okolí sú likvidované následným kontaktom s ošetrenými zvieratami.

 

Veľkosti balenia: 6,0 ml pipeta, balenia obsahujúce 1, 2, 3, 4, 6 a 24 jednorazových pipiet.

Na trh nemusia byť uvedené všetky veľkosti balenia.

 

Ak potrebuje informáciu o tomto lieku, kontaktujte miestneho zástupcu držiteľa rozhodnutia o registrácii:

Bayer spol. s r. o.

Twin City, blok A

Karadžičova 2

811 09 Bratislava

e-mail: sk.veterina@bayer.com

 

Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk