Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Hydina
  3. ByeMite cnc.spr.eml. 500 mg/l 1000 ml

ByeMite cnc.spr.eml. 500 mg/l 1000 ml

Exp.: 09/24

ByeMite cnc.spr.eml. 500 mg/l 1000 ml Registrační číslo ČR 96/009/09-C Registrační číslo SR 96/0013/DC/09- Příznak preskripce ČR Rp. ATC skupina Q09CC... celý popis
Dostupnosť
skladom 2 ks
178,40 EUR
148,67 EUR
bez DPH
ks
Kompletné špecifikácie

ByeMite cnc.spr.eml. 500 mg/l 1000 ml

Registrační číslo ČR

96/009/09-C

Registrační číslo SR

96/0013/DC/09-

Příznak preskripce ČR

Rp.

ATC skupina

Q09CC

Registrační název + forma

BYEMITE 500 mg/ml cnc. spr. eml. ad us. vet.

Výrobce

KVP, Pharma- und Veterinärprodukte GmbH, Kiel, SRN.

Držitel reg. rozhodnutí

Bayer Animal Health GmbH, Leverkusen, SRN.

Složení - účinné látky

Phoximum 500 mg v 1 ml.

Složení - pomocné látky

Butanolum, Xylenum, Isopropylacetonum, další sloučeniny.

Popis přípravku

Číra svetlo žltá až hnedá tekutina.

Balení

250 ml, 1 l, 5 l.

Indikační skupina

Veterinaria - pharmaceutica, ektoparazitikum zo skupiny organofosfátov.

Charakteristika

Phoxím je inhibítor enzýmu cholinesterázy (AchE) na nervových synapsách.,Inhibícia enzýmu je za fyziologických podmienok ireverzibilná.,Postsynaptická akumulácia acetylcholínu interferuje v nervovom systéme,parazita s normálnym prenosom vzruchu. Po fáze výraznej hyperexitácie,a kŕčov dochádza k paralýze a uhynutiu parazita. Phoxím je účinný proti,Dermanyssus gallinae.

Indikace / použití

Liečba infestácie hydiny roztočíkmi vtáčimi (Dermanyssus gallinae),citlivými na organofosfáty, v chovoch mládok a nosníc za prítomnosti,vierat.

Kontraindikace

Nepoužívať v chovoch brojlerov.

Nežádoucí účinky

Stresová reakcia nosníc na postrek alebo na dočasné odobratie krmiva,v priebehu ošetrenia môže na druhý deň spôsobiť mierny pokles znášky.

Interakce

Nie sú známe.

Upozornění

Postrek neaplikujte priamo na vtáky. Pred aplikáciou odstráňte krmivo,a vajcia. Z hniezd nosníc by mala byť odstránená voľná podstielka.,Znehodnoťte vajcia znesené v priebehu ošetrenia a v ten istý deň po,aplikácii.
Očista, dezinfekcia a ničenie klieštika v prázdnej hale je dôležitým,krokom v boji proti Dermanyssus gallinae. Naviac je potrebné zabrániť,zavlečeniu roztočíka do hydinárne kontaminovanými predmetmi alebo ľuďmi,,volne žijúcimi vtákmi či hlodavcami.
Zamorenie klieštikmi Dermanyssus gallinae je vysoké, preto použitie tohto,lieku by malo byť obmedzené len na prípady, kedy je to nevyhnutné.
Tento liek je určený na použitie veterinárnymi lekármi, veterinárnymi,technikmi alebo riadne poučenými chovateľmi veterinárnym lekárom.,Pri manipulácii s liekom a aplikácii postreku je potrebné používať,osobitné ochranné prostriedky. Aplikujúce osoby musia dodržiavať všetky,požiadavky na ochranný odev a riadiť sa všetkými odporúčaniami pre,bezpečnosť užívateľa. Zabezpečte k dispozícii náhradný ochranný odev pre,prípad, že sa nejaká časť poškodí. Žiadna osoba, s výnimkou osoby,aplikujúcej postrek, by nemala byť prítomná v hydinárni počas aplikácie,postreku. Zamestnanci by sa do hydinárne nemali vrátiť skôr ako na druhý,deň ráno (alebo po viac ako 12 hodinách) po aplikácii postreku.
Phoxím je vysoko toxický pre ryby a vodné bezstavovce. Ak sa hnoj od,ošetrených zvierat používa na hnojenie ornej pôdy, musí sa dodržať,bezpečnostná vzdialenosť 10 metrov od priľahlých vodných plôch, z dôvodu,predchádzania kontaminácii vodných ekosystémov.
Phoxím je kožný senzibilizátor a mierne irituje kožu a oči. Osoby so,známou precitlivelosťou na účinnú látku by sa mali vyhnúť kontaktu,s týmto liekom.
Phoxím je zlúčenina organofosfátov. Nepoužívajte v prípade lekárskeho,odporúčania nepracovať s takýmito zlúčeninami. Ak ste sa v minulosti,po práci s liekom obsahujúcim organofosfáty necítili dobre, pred prácou,s týmto liekom sa poraďte s lekárom a ukážte mu obal lieku.
Lekárovi: otrava zlúčeninami organofosfátov inhibuje acetylcholinesterázu,,následkom čoho dochádza k zvýšenej aktivite acetylcholínu. Ku klinickým,príznakom patria: bolesť hlavy, únava a slabosť, duševný zmätok spojený,s rozmazaným videním, nadmerná salivácia a potenie, kŕčovité bolesti,brucha, tlak v hrudníku, hnačka, zúžené zrenice a bronchorrhea. Tieto,príznaky sa môžu vyvinúť do 24 hodín po expozícii. Pri vážnej otrave,dochádza ku generalizovanej triaške svalov, strate koordinácie, nadmerným,ťažkostiam s dýchaním a kŕčom, ktoré môžu bez lekárskeho ošetrenia viesť,k bezvedomiu. Liečte symptomaticky a v prípade podozrenia na otravu,,žiadajte rýchly prevoz do nemocnice.

Dávkování

Pripravte roztok na postrek o koncentrácii 2000 ppm phoximu nariedením,100 ml veterinárneho lieku v 25 l vody. Dôkladne zamiešajte. Aplikujte,roztok postrekom v množstve 25 l na 1000 miest pre nosnice, na plochy,,ktoré sú bezprostredne v okolí zvierat a na miesta, kde sa skrývajú,parazity, t.j. drôty na klietkach, pomocné zariadenia, kovové stĺpiky,,kŕmidlá, pásové dopravníky, hniezda a pod. Používajte také postrekové,zariadenia, ktoré tvoria spray vo väčších kvapkách. Po 7 dňoch liečbu,zopakujte.
Vodný roztok na aplikáciu pripravujte vždy čerstvý tesne pred použitím.,Množstvo sprejového roztoku by malo byť dôkladne vypočítané a celý jeho,obsah by sa mal aplikovať na ošetrovanú oblasť. Z dôvodu zníženia rizika,dopadu phoximu na životné prostredie, redukujte počet ošetrení haly behom,roka na 2, t.j. celkovo na 4 aplikácie.

Způsob použití

Postrek sa aplikuje na klietky v prítomnosti hydiny.

Ochranná lhůta veterinární

Pred aplikáciou odstráňte vajcia. Znehodnoťte vajcia znesené v priebehu,ošetrenia a v ten istý deň po aplikácii.
Vajcia: 12 hodín. Mäso a droby: 25 dní po druhej aplikácii.

Použití, expirace

30, po prvom otvorení 6 mesiscov, po naredení podľa návodu 24 hodín.

Způsob skladování

Pri teplote do 25 st. C.

Datum zpracování

15.2.2011

Autor článku

MVDr. M. Wagnerová, ÚŠKVBL Nitra.

 

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk