Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Ošípané
  3. Farmaferr Max plv. 5 kg

Farmaferr Max plv. 5 kg

FARMAFERR Max plv. Jedná sa o suché doplnkové krmivo pre prasiatka , ktoré sa začína podávať od prvých dní života ( 3. deň po narodení ) v koncentrov... celý popis
Dostupnosť
na dopyt 1 ks
23,30 EUR
19,42 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:3684
Kompletné špecifikácie

FARMAFERR Max plv.

Jedná sa o suché doplnkové krmivo pre prasiatka , ktoré sa začína podávať od prvých dní života ( 3. deň po narodení ) v koncentrovanej forme ad libitum v plytkých korýtkách , umiestnených medzi prasnicou a odpočívadlom pre prasiatka , teda v miestach , kde sa prasiatka najviac pohybujú . Od 10. dňa sa FARMAFER MAX môže podávať aj v kŕmnej zmesi a obvykle stačí podávať do 20. dňa veku  prasiatok . 

Balenie : 5 kg, 20 kg .

Hnedastý prášok charakteristického zápachu , na dotyk mastný .

zloženie :

Fumarát železnatý , Vitamíny A , D , B 12 , Sušené mlieko , Vláknina , Mikroorganizmy FARMAFERR MAX je komplexný doplnkový prípravok s obsahom soli organickej kyseliny fumarovej , ktorá predstavuje biologicky veľmi dostupný zdroj železa vhodný pre perorálnu aplikáciu .

Sústavný príjem rezorbovateľného železa v krmive plynule dopĺňa denný deficit , vzniknutý najmä u prasiatok nedostatkom železa v materskom mlieku a udržuje tak hladinu červenej krvnej zložky na fyziologické výške . Použitý aromatický a schutňujúce prípravok vzbudzuje chuťové a čuchové vnemy obdobné s materským mliekom prasníc , zchutňujú menej chutné komponenty kŕmnej zmesi a tým sú dosahované lepšie výsledky v úžitkovosti .

Vedľa železa obsahuje FARMAFERR MAX aj rad vitamínov , nutričných látok , biologický rastový stimulátor a dietetickú hrubú vlákninu s pektíny pre vytvorenie a udržanie optimálnej črevnej mikroflóry . Zloženie : Železo , Vitamín A , Vitamín D , Vitamín B 12 , Sušené mlieko odtučnené , Pšeničná múka kŕmna , Rozpustná vláknina Bacillus licheniformis Bacillus subtilis Porovnaním jeho účinnosti ( hladiny hemoglobínu a prírastky živej hmotnosti ) s prasiatkami pozitívnych skupín ktorým boli aplikované aj perorálne preparáty zahraničnej proveniencie vykazoval FARMAFERR MAX najlepšie výsledky .

Možno teda konštatovať , že tento preparát predstavuje účinný prostriedok ako pre riešenie fyziologickej anémie prasiatok tak aj pre zlepšenie zdravotného stavu prasiatok . Podáva sa prasiatkam od prvých dní života v koncentrovanej forme ad libidum , v plytkých korýtkách na miestach , kde sa prasiatka najviac zdržujú , od 10. dňa starnutie v kŕmnej zmesi . Zvyčajne stačí podávať do 20. dňa starobe prasiatok . Prasniciam ( 20 dní pred pôrodom a po pôrode ) a ostatným zvieratám zamiešaný v kŕmnej zmesi .

dávkovanie :

1 - 1,5 kg / vrh ( 10 prasiatok )

Ak po narodení prasiatka nie sú jeho potreby železa dostatočne saturované z vonkajšieho prostredia , dochádza k postupnému vývoju klinických príznakov jeho karencia ako sú : - strata chuti do prijímania potravy - blednutiu viditeľných slizníc a kože - zvýšená frekvencia dychu - zvýšená morbidita - zvýšená náchylnosť na infekcie a endotoxínu E.coli - postupne nastupujúcej zvraštenie kože a zhrubnutiu srsti - zvýšený výskyt hnačkových ochorení - zmena správania prasiatok ( ľahostajnosť a ochabnutosť ) - zvýšená mortalita Úplne mimo rámca fyziologickej anémie prasiatok je ešte nutné sa zmieniť o sekundárnych anémiách prasiatok , behúňov a ošípaných , kde ako etiologické agens vystupujú infekcie a nákazy . Je totiž známe , že mikrobiálne patogény potrebujú pre svoj ??rozvoj železo . Majú totiž vo svojich vonkajších membránach železovázající proteíny , ktoré zaisťujú , že ho získavajú pre svoje rozmnoží - vanie . Počas infekcie dochádza k redistribúcii železa makroorganizmem , za účelom odčerpanie železa mikrobiálneho patogénu ( Weinberg 1984 ) a dôjde k produkcii protilátok hosťujúcim makroorganizmem proti železoregulujícím proteínom vonkajšej bakteriálnej membrány takých častých patogénov ako napr pasteurely haemolytika . Avšak redistribúcia železa hostiteľom môže vyvolávať sekundárne anémii ochudobnením erytrém - poetických tkanív o železo . Rovnako parazitárne invázie vyvolávajúce značné straty krvi môžu v príslušných vekových sekciách vyvolávať sekundárne anémii tohto druhu zvierat .

 

 

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk