Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Psy
  3. Frontline Combo Spot-on Dog M sol. 1 x 1,34 ml

Frontline Combo Spot-on Dog M sol. 1 x 1,34 ml

Registrační číslo ČR 96/029/03-C Registrační číslo SR 96/0034/03-S Příznak preskripce ČR VP ATC skupina Q09CC Registrační název + forma FRONTLINE COMB... celý popis
Dostupnosť
skladom 3 ks
10,45 EUR
8,71 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:250
Kompletné špecifikácie

Registrační číslo ČR

96/029/03-C

Registrační číslo SR

96/0034/03-S

Příznak preskripce ČR

VP

ATC skupina

Q09CC

Registrační název + forma

FRONTLINE COMBO SPOT-ON DOG S (M, L, XL) sol. ad us. vet.

Výrobce

Merial S.A.S., Toulouse Cedex, Francie.

Držitel reg. rozhodnutí

Merial S.A.S., Lyon, Francie.

Složení - účinné látky

Fipronilum 10 g, Methoprenum 9 g ve 100 ml.

Složení - pomocné látky

Butylhydroxyanisolum, Butylhydroxytoluenum, Polysorbatum 80, Povidonum,,Ethanolum 95%, Diethylenglycoli monoethylether.

Popis přípravku

Číry svetlý žltohnedý roztok.

Balení

1 a 3 x 0,67 ml - Frontline Combo spot on dogs (S);
1 a 3 x 1,34 ml - Frontline Combo spot on dogs (M);
1 a 3 x 2,68 ml - Frontline Combo spot on dogs (L);
1 a 3 x 4,02 ml - Frontline Combo spot on dogs (XL).

Indikační skupina

Veterinaria - pharmaceutica, ektoparazitikum.

Charakteristika

Fipronil je insekticíd/akaricíd patriaci do skupiny fenylpyrazolov.,Pôsobí na článkonožce interakciou s ligandami chloridových kanálov, najmä,s tými, ktoré sú regulované neurotransmitterom kyselinou gamaaminomaslovou,(GABA), blokujúc tak pre- a post-synaptický prenos chloridových iónov cez,bunkové membrány. Dôsledkom toho je nekoordinovaná činnosť centrálneho,nervového systému a následné usmrtenie hmyzu a roztočov. Fipronil usmrtí,blchy v priebehu 24 hodín, kliešte (Dermacentor variabilis, Rhipicephalus,sanguineus, Ixodes scapularis, Ixodes ricinus, Haemaphysalis longicornis,,Haemaphysalis flava, Haemaphysalis campanulata) a švoly v priebehu,48 hodín po zasiahnutí.
(S)-metoprén je regulátor rastu hmyzu (IGR - insect growth regulator),skupiny analógov juvenilných hormónov, inhibujúcich vývoj nezrelých štádií,hmyzu. Táto zložka imituje pôsobenie juvenilných hormónov a spôsobuje,narušenie vývoja a odumretie vývojových štádií bĺch. Ovicídna aktivita,(S)-metoprénu sa uskutočňuje priamou penetráciou cez obal novo nakladených,vajíčok a rezorpciou cez kutikulu u dospelých bĺch. (S)-metoprén je,rovnako veľmi účinný na zábranu vývoja lariev a kukiel bĺch, čo umožňuje,prevenciu kontaminácie prostredia, v ktorom sa ošetrované zvieratá,pohybujú, vývojovými štádiami bĺch.

Indikace / použití

Cieľový druh: psy.
Na použitie proti napadnutiu blchami samotnými alebo spolu s kliešťami,a/alebo švolami.
Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.). Insekticídny účinok proti,napadnutiu dospelými blchami trvá až po dobu 8 týždňov, zabránenie,množeniu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicídny účinok), lariev a ich,vývojových štádií (larvacídny účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených,dospelými blchami po dobu 8 týždňov po aplikácii.
Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus,sanguineus). Liek má trvalý akaricídny účinok až po dobu 4 týždňov proti,kliešťom.
Eliminácia švôl (Trichodectes canis).
Liek sa môže použiť ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergie,na blšie uhryznutie (FAD).

Kontraindikace

Vzhľadom na chýbanie údajov o použití lieku, nepoužívať u šteniat do veku,8 týždňov a/alebo o hmotnosti do 2 kg.
Nepoužívať u chorých (systémové ochorenia, horúčka) alebo zotavujúcich sa,zvierat.
Z dôvodu možných nežiaducich účinkov a mortality, nesmie sa podávať,králikom. Liek je určený pre psy. Z dôvodu možného predávkovania,nepodávať mačkám.

Nežádoucí účinky

Medzi veľmi vzácne sa vyskytujúce nežiaduce účinky patria prechodne sa,vyskytujúce kožné reakcie v mieste podania (zmena farby kože, vypadávanie,srsti, svrbenie a sčervenanie kože); po podaní sa môže prejaviť celkové,svrbenie alebo vypadávanie srsti. Výnimočne sa môže vyskytnúť,hypersalivácia, reverzibilné neurologické príznaky (precitlivenosť,,depresia, nervozita), zvracanie alebo respiratórne príznaky.
Pokiaľ dôjde k olízaniu, môže sa objaviť krátkodobá hypersalivácia,spôsobená charakterom vehikula. Nepredávkovať.

Těhotenství a laktace

Liek sa môže aplikovať gravidným a laktujúcim sukám.

Upozornění

Liek sa nesmie dostať do kontaktu s očami zvieraťa.
Je dôležité ubezpečiť sa, že liek sa aplikuje na miesto, kde si ho zviera,nemôže olízať a po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat.
Vzhľadom na chýbanie údajov týkajúcich sa účinnosti lieku pri,kúpaní/šampónovaní zvieraťa, neodporúča sa kúpanie/šampónovanie zvierat,počas 2 dní po aplikácii lieku, ani kúpanie častejšie ako raz týždenne.
Zvláčňujúce šampóny sa možu použiť pred aplikáciou lieku, ale obmedzujú,trvanie ochrany proti blchám na približne 5 týždňov, ak sa použijú,týždenne po podaní lieku.
6 týždňov trvajúci pokus preukázal, že týždenné kúpanie v medikovanom,šampóne s obsahom 2% chlórhexidínu neovplyvnil účinnosť proti blchám.,Psy by sa 24 hodín po podaní lieku nemali kúpať vo vodných zdrojoch.
Ojedinele sa môžu prichytiť aj kliešte. Z toho dôvodu, nemožno úplne,vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú nepriaznivé podmienky.
Blchy z domácich zvierat často zamorujú klietky, ležovisko a miesta,odpočinku zvierat, ako sú koberce a zariadenie, ktoré by sa mali v prípade,masívneho napadnutia a na začiatku ochranných opatrení, ošetriť vhodnými,insekticídmi a pravidelne vysať.
Laboratórne štúdie, potvrdzujúce bezpečnosť lieku u cieľového druhu,zvierat, prevedené na šteňatách vo veku 8 týždňov, rastúcich psoch a psoch,vážiacich okolo 2 kg, ktorým bola podaná 5-krát väčšia dávka ako je,odporúčaná, nepreukázali žiadne nežiaduce účinky. Nebezpečie vzniku,nežiaducich účinkov sa však zvyšuje pri predávkovaní, preto je dôležité,,aby boli zvieratá vždy ošetrené správnou veľkosťou pipety podliehajúcej,ich skutočnej hmotnosti.
Liek môže spôsobiť podráždenie mukóznych membrán, kože a očí. Preto je,potrebné zabezpečiť, aby sa liek nedostal do kontaktu s ústami, kožou,a očami. Osoby a zvieratá, u ktorých je známa precitlivenosť na,insekticídy a alkohol, nemali by prísť do kontaktu s Frontline Combo,Spot-on Dog.
Pri aplikácii by tiež nemalo dôjsť ku kontaktu obsahu s prstami rúk.,Ak sa tak stane, umyť ruky mydlom a vodou. V prípade zasiahnutia očí,,opatrne vypláchnuť oči čistou vodou. Po každej aplikácii umyť ruky.
S ošetrenými zvieratami sa nesmie manipulovať a ani deti by sa nemali,s nimi hrať až do zaschnutia lieku. Preto sa neodporúča ošetrenie počas,dňa, ale až podvečer a čerstvo ošetrené zvieratá by nemali spať pri,majiteľoch, zvlášť pri deťoch.
Počas aplikácie nepiť, nejesť a nefajčiť.

Dávkování

Jedna pipeta s obsahom 0,67 (S) ml pre malého psa od 2 kg do 10 kg.
Jedna pipeta s obsahom 1,34 (M) ml pre psa strednej veľkosti s hmotnosťou,od 10 do 20 kg.
Jedna pipeta s obsahom 2,68 (L) ml pre veľkého psa s hmotnosťou,od 20 do 40 kg.
Jedna pipeta s obsahom 4,02 (XL) ml pre veľkého psa s hmotnosťou,od 40 do 60 kg.
To zabezpečí minimálnu odporučenú dávku 6,7 mg/kg fipronilu a 6 mg/kg,(S)-metoprénu.
Vzhľadom na chýbanie štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku, minimálny,interval medzi aplikáciami je 4 týždne.

Způsob použití

Vonkajšia aplikácia na kožu.
Pipetu držať kolmo hore. Poklepať na zúženú časť pipety a uistiť sa,,že obsah zostal v hlavnej časti pipety. Odlomiť hrot pipety. Rozhrnúť,srsť zvieraťa v oblasti kohútika pred lopatkami tak, aby bola viditeľná,koža. Priložiť hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačiť tak, aby sa,obsah vyprázdnil priamo na kožu v jednom mieste.

Ochranná lhůta veterinární

Liek nie je určený pre potravinové zvieratá.

Použití, expirace

36

Způsob skladování

Pri teplote do 30 st. C.

Datum zpracování

31.5.2010

Autor článku

MVDr. H. Kimleová, ÚŠKVBL Nitra.

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk