Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Psy
  3. Frontline spot-on dog L sol. 1 x 2,68 ml

Frontline spot-on dog L sol. 1 x 2,68 ml

egistrační číslo ČR 96/184/97-C Registrační číslo SR 96/0079/97-S Příznak preskripce ČR VP ATC skupina Q09CC Registrační název + forma FRONTLINE SPOT-... celý popis
Dostupnosť
skladom 5 ks
10,55 EUR
8,79 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:254
Kompletné špecifikácie

egistrační číslo ČR

96/184/97-C

Registrační číslo SR

96/0079/97-S

Příznak preskripce ČR

VP

ATC skupina

Q09CC

Registrační název + forma

FRONTLINE SPOT-ON DOG L sol. ad us. vet.

Výrobce

Merial S.A.S., Toulouse Cedex, Francúzsko.

Držitel reg. rozhodnutí

Merial S.A.S., Lyon, Francúzsko.

Složení - účinné látky

Fipronilum 268 mg v 1 pipete 2,68 ml.

Složení - pomocné látky

Butylhydroxyanisolum, Buthylhydroxytoluenum, Ethanolum 95%,,Polysorbatum 80, Povidonum, Diethylenglycoli monoethylicum ethereum.

Popis přípravku

Číry bezfarebný roztok.

Balení

1, 2, 3, 4, 6 a 8 pipiet po 2,68 ml.

Indikační skupina

Veterinaria - pharmaceutica, antiektoparazitikum.

Charakteristika

Fipronil je insekticíd/akaricíd patriaci do skupiny fenylpyrazolov.,Zabezpečuje vhodnú účinnú liečbu a prevenciu proti blchám a kliešťom,u psov.

Indikace / použití

Liečba a prevencia pri napadnutí blchami a s tým spojené alergie na blšie,uhryznutie a tiež pri napadnutí všenkami a kliešťami u psov, vrátane,Ixodes ricinus, ktorý spôsobuje Lymskú chorobu u psov.

Kontraindikace

Nepodávať šteňatám do veku 8 týždňov a/alebo o hmotnosti do 2 kg.,Nepodávať chorým (systémové ochorenia, horúčka) alebo rekonvalescentným,zvieratám. Z dôvodu možných nežiaducich účinkov a mortality sa nesmie,podávať králikom. Liek je určený pre psy. Z dôvodu možného predávkovania,nepodávať mačkám.

Nežádoucí účinky

Medzi veľmi vzácne sa vyskytujúce nežiaduce účinky patrí prechodne sa,vyskytujúce kožné reakcie v mieste podania (odfarbenie kože, lokálna,alopécia, pruritus, erytém), po podaní sa môže prejaviť celkový pruritus,alebo alopécia. Výnimočne sa môže vyskytnúť hypersalivácia, reverzibilné,neurologické príznaky (precitlivelosť, depresia, nervové príznaky),,zvracanie alebo respiratórne príznaky. Nepredávkovať.

Interakce

Nie sú známe.

Upozornění

Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami dokiaľ aplikovaný prípravok,nezaschne. Vyvarujte sa kontaktu rukou alebo časťou tela s prípravkom.,Po manipulácii si umyte ruky mydlom a vodou. Počas aplikácie nefajčite,,nepite a nejedzte. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dávkování

1 pipeta (2,68 ml) pre psov o hmotnosti 20-40 kg.

Způsob použití

Aplikácia na kožu. Pipetu držte kolmo a odlomte zaoblený hrot v mieste,vyznačenej línie. Rozhrňte srsť v oblasti kohútika, priložte hrot pipety,na kožu a niekoľkokrát stlačte, tak aby sa obsah vyprázdnil priamo na,kožu. Jedna dávka poskytne ochranu proti novému napadnutiu blchami,po dobu 2-3 mesiacov, proti kliešťom po dobu 1 mesiaca.

Poznámka

Kúpanie zvierat 48 hodín pred a po ošetrení liekom sa neodporúča. Liek,se rozptýli po povrchu tela zvieraťa v priebehu 24 hodín. Po tomto,rozptýlení prípadné následné navlhčenie vodou nezníži významne dĺžku,ochrany. Naopak šampónovanie môže nepriaznivo ovplyvniť dĺžku ochranného,pôsobenia lieku. Liek nezabráni všetkým kliešťom v uchytení, ale všetky,kliešte usmrtí v nasledujúcich 24-48 hodinách, skôr ako dôjde k úplnému,nasatiu a prípadnému prenosu infekcie. Usmrtené kliešte najčastejšie,odpadnú alebo môžu byť jednoducho manuálne odstránené. Po otvorení ihneď,spotrebujte. Prázdnu pipetu odstráňte s domovým odpadom.

Ochranná lhůta veterinární

Liek nie je určený pre potravinové zvieratá.

Použití, expirace

36

Způsob skladování

Pri teplote 15-25 st. C, v suchu. Neuchovávať nad 30 st. C.

Datum zpracování

23.12.2004

Autor článku

Mgr. J. Stašková, ÚŠKVBL Nitra.

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk