Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Hovädzí dobytok
  3. Hippo Veyxin Entero emulzia 100 ml

Hippo Veyxin Entero emulzia 100 ml

Hippo Veyxin ® Entero Mikroemulzia účinných látok pre kone s funkčnou poruchou trávenia v tenkom a hrubom čreve. Na stabilizáciu fyziologického tráven... celý popis
Dostupnosť
na dopyt
14,50 EUR
12,08 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:3770
Kompletné špecifikácie

Hippo Veyxin ® Entero

Mikroemulzia účinných látok pre kone s funkčnou poruchou trávenia v tenkom a hrubom čreve. Na stabilizáciu fyziologického trávenia prasiatok a ošípaných a na zníženie rizika vzniku zápchy u prasníc. Tekutý dietetický prípravok pre teľatá.

 Ľahko stráviteľné oleje, tuky a zdroje vlákniny rovnako ako látky obsiahnuté v bylinách sú významnými výživnými látkami, ktoré:

 prirodzene podporujú vylučovanie žliaz v tráviacom trakte

 sú prevenciou rizika vzniku kŕčov

 viažu toxické látky

 Už od staroveku je známy význam mnohých rastlín a ich účinných látok pre zdravú výživu. Vedecké poznatky dnes umožňujú kombinovať tieto prírodné látky tak, aby sa navzájom dopĺňali a mnohými spôsobmi prispievali k zdravej výžive.

 Prírodné rastlinné oleje (aromatické bylinné oleje) z ľanu, anízu, fenikla, mäty piepornej, škorice a rasce s podielom valeriány lekárskej, paliny pravej a celulózy sú dôležitým prínom k regulácii metabolických procesov v oblasti hrubého a tenkého čreva.

 Prostriedok Hippo Veyxin Entero už krátko po podaní podporuje činnosť čriev ako aj vylučovanie žliaz v tráviacom trakte (odchod črevných plynov, vyprázdňovanie čriev).

 Počas výroby nedochádza vďaka šetrnému postupu k ovplyvneniu citlivých olejov obsiahnutých vo výrobku, vďaka čomu organizmus môže využiť ich celý biologický potenciál

 Ako doplnkové krmivo sa výrobok nemusí uvádzať v maštaľnej knihe ani v identifikačnom sprievodnom doklade registrovaných koní a neobsahuje dopingové látky. Má jednoduché dávkovanie a zvieratami je dobre akceptovaný. V porovnaní s inými prípravkami má tento výrobok vo forme mikroemulzie podstatne vyššiu biologickú hodnotu.

 Vďaka špeciálnej úprave vo forme mikroemulzie je zaručená dobrá distribúcia aktívnych zložiek v čreve. Špeciálny postup pri príprave mikroemulzie ďalej zaručuje rýchle a takmer úplne vstrebanie korpuskulárno – lymfatickou cestou, čím je dosiahnutý spoľahlivý prísun potrebných živín a účinných látok.

Cieľový druh zvierat: Kone, teľatá, prasnice, prasiatka.

 Zloženie: Voda 44%, ľanový olej 19,00%, premix aromatických olejov* 2,50%, kys. citrónová (E 330), sorbitan draselný (E 202), Tocopherol (E 307) 0,00% proteínov, 1,80% vlákniny, 1,50% popolu, 20,0% tuku, 49,00% vlhkosti.

 * premix obsahujúci okrem iného aromatickú emulziu (valeriána lekárska, palinu pravú, škoricový a rascový olej, oleje mäty piepornej, fenikla a anízu).

Spôsob podania: Prípravok sa podáva priamo do papule alebo s akýmkoľvek iným krmivom na kompenzáciu v prípade funkčnej poruchy hrubého čreva resp. kompenzáciu chronickej nedostatočnosti tenkého čreva. Podávanie je možné počas dlhšieho obdobia (prípadne až 6 mesiacov).

 Odporúčané dávkovanie: Rozumie sa orientačne s ohľadom na dennú povolenú dávku obsiahnutých prídavných látok na kg celkovej kŕmnej dávky

 Dávkovanie:

Kôň: K jednorázovému ošetreniu, nezávisle na váhe zvieraťa, je potrebné podať 50 ml (1/2 originálneho balenia). V prípade potreby je možné podanie zopakovať. V prípade dlhodobého podávania (po dobu 6 mesiacov) sa odporúča dávkovanie 5 – 25 ml zviera a deň. Podanie prípravku Hippo Veyxin Entero a predĺženie doby jeho podávania by sa malo konzultovať s veterinárom a odborníkom na výživu zvierat. Zaručíte tak správnu výživu a tým bezchybnú funkciu tenkého a hrubého čreva.

 Ošípané, teľatá: V prípade prechodu na iné krmivo, po príjme skazeného krmiva alebo pred, počas a po období stresovej záťaže (pôrod, preprava, atď.) sa za účelom prevencie a straty chute resp. nechutenstva podáva:

  

Krátkodobé podávanie

Dlhodobé podávanie

Prasnice

(v predpôrodnej fáze, prípadne v deň oprasenia a deň potom alebo po skončení pôrodu)

30 ml

10 – 20 ml/deň

Prasiatka

5 ml

2ml/deň

Teľatá

20ml

5 – 10 ml/deň

 Veľkosť balenia: 6 x 100 ml

 Čas použiteľnosti: 24 mesiacov

 Ochranná lehota: Bez ochrannej lehoty.

 Spôsob uchovávania: Uchovávať pri teplote do 25°C. Mimo dosahu detí a nie na viditeľnom mieste.

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk