Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Kone
  3. Hippo Veyxin Pulmo emulzia 500 ml

Hippo Veyxin Pulmo emulzia 500 ml

Hippo Veyxin ® Pulmo Mikroemulzia rastlinných výťažkov a látok pre kone k regulácii metabolických procesov v dýchacom ústrojenstve (napr.: rozpustenie... celý popis
Dostupnosť
skladom 3 ks
40,10 EUR
33,42 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:3710
Kompletné špecifikácie

Hippo Veyxin ® Pulmo

Mikroemulzia rastlinných výťažkov a látok pre kone k regulácii metabolických procesov v dýchacom ústrojenstve (napr.: rozpustenie hlienu) a podpora obranných funkcií pľúc, na zlepšenie dýchania.

 Prírodné rastlinné (bylinné) oleje a časti rastlín obsiahnuté v prípravku eukalyptus, kosodrevina, materina dúška, šalvia, mäta pieporná a citrón s podielom sladkého drievka, rudbekie a včelieho propolisu prispievajú k regulácii metabolických procesov v dýchacom ústrojenstve (napr. rozpustenie hlienu) a navyše podporujú obrannú funkciu pľúc. Doplnením kŕmnej dávky o prípravok Hippo Veyxin® Pulmo získa zviera živiny a účinné látky, ktoré na pastvinách, vzhľadom na dnes bežné intenzívne obhospodarovanie často chýbajú. Výrobok je preto určený ako dietetický prípravok na podporu prísunu potrebných živín a účinných látok. Vďaka šetrnému procesu výroby nedochádza k ovplyvneniu citlivých aromatických olejov obsiahnutých vo výrobku, čím sú k dispozícii v plnej aktivite.

 Význam mnohých dôležitých rastlín a ich účinných látok pre zdravú výživu je známy už od staroveku. Vedecké poznatky dnes umožňujú ich kombinovať tak, aby sa ich účinné látky navzájom dopĺňali a týmto spôsobom kompenzovali nedostatočný prísun potrebných živín v potrave.

Hippo Veyxin® Pulmo je čisto prírodný produkt bez škodlivých látok pre zviera. Môže sa preto podávať aj dlhodobo. Jeho vyvážené zloženie je obohatením stavebných látok prijímaných v dennej kŕmnej dávke.

Ako doplnkové krmivo sa výrobok nemusí uvádzať v maštaľnej knihe ani v identifikačnom sprievodnom doklade registrovaných koní a neobsahuje dopingové látky.

Prípravok má jednoduché dávkovanie a zvieratami je dobre akceptovaný. V porovnaní s inými prípravkami má tento výrobok vo forme mikroemulzie podstatne vyššiu biologickú hodnotu. Vďaka špeciálnej úprave vo forme mikroemulzie je zaručená dobrá distribúcia aktívnych zložiek v čreve. Špeciálny postup pri príprave mikroemulzie ďalej zaručuje rýchle a takmer úplné vstrebanie živín a účinných látok korpuskulárno-lymfatickou cestou, čím je dosiahnutý ich spoľahlivý prísun do dýchacieho ústrojenstva

 Cieľový druh zvierat: Kone.

 Zloženie: eukalyptus, kosodrevina, materina dúška, šalvia, mäta pieporná a citrón s podielom sladkého drievka, rudbekie a včelieho propolisu

 Oblasť použitia: Mikroemulzia rastlinných výťažkov a látok pre kone k regulácii metabolických procesov v dýchacom ústrojenstve (napr.: rozpustenie hlienu) a navyše podporujú obrannú funkciu pľúc na zlepšenie dýchania.

Spôsob podania: Podávať zriedený s vodou (2 ml/liter) prostredníctvom sena pomocou krhle alebo pod. prostriedkom rovnako ako priamo do papule s akýmkoľvek iným krmivom. Postriekanie resp. poliatie napr. sena má pozitívny vedľajší účinok v podobe viazania prachu, čím sa zamedzí prístup alergénov obsiahnutých v prachu do dýchacieho ústrojenstva.

Odporúčané dávkovanie: Rozumie sa orientačne s ohľadom na dennú povolenú dávku obsiahnutých prídavných látok na kg celkov kŕmnej dávky.

 Dávkovanie:

15 ml pre kone s hmotnosťou menšou ako 500 kg živej hmotnosti resp. 20 ml pre kone s hmotnosťou väčšou ako 500 kg živej hmotnosti 1 – 2x denne, príp. podľa nasledujúceho rozpisu:


1.-6.deň:   2x15ml/<500kgživejhmotnosti
                2 x 20 ml/ > 500 kg živej hmotnosti

7.-10.deň:   1x15ml/<500kgživejhmotnosti
                 1 x 20 ml/ > 500 kg živej hmotnosti

Podávanie pred, počas a po období zvýšenej záťaže kompenzuje nedostatočný prísun živín a účinných látok v potrave prísunom výživných látok s pozitívnym účinkom na dýchacie ústrojenstvo. Podávanie je indikované predovšetkým na podporu funkcie dolných a horných dýchacích ciest na posilnenie a aktiváciu vlastných obranných funkcií dýchacieho ústrojenstva (rozpustenie hlienov!)

 Upozornenie: Pred použitím pretrepať a odstrániť záručnú pečať.

 Veľkosť balenia: 500 ml

 Dávkovacia pomôcka: odmerka (15 ml)

 Ochranná lehota: Bez ochrannej lehoty.

 Spôsob uchovávania: Uchovávať pri teplote do 25°C. Mimo dosahu detí.

 

 

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk