Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Psy
  3. Jecuplex 500 ml

Jecuplex 500 ml

VeyFo® Jecuplex  Vitamíny vyrábané v sterilnom prostredí (L-karnitín, betaín a vitamíny skupiny B) – roztok aminokyselín s organicky viazaným, výborne... celý popis
Dostupnosť
skladom 3 ks
15,00 EUR
12,50 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:464
Kompletné špecifikácie

VeyFo® Jecuplex 

Vitamíny vyrábané v sterilnom prostredí (L-karnitín, betaín a vitamíny skupiny B) – roztok aminokyselín s organicky viazaným, výborne biologicky  dostupným  nosičom  fosforu,  ktorý  je možné  podávať  bez  problémovjedincom priamo resp. prostredníctvom krmiva alebo vody celým skupinám, rýchlo sa  vstrebáva  a pomáha  tak  zaistiť  výživu  zvierat.  Vitálne  látky  obsiahnuté  v prípravku  VeyFo®  Jecuplex majú  veľký  význam  pre  riadenie  látkovej  výmeny  – predovšetkým látkovej výmeny tukov a tým funkciu pečene.  

Fyziologický význam (mikro) výživných látok obsiahnutých v produkte:   o.i.  podľa  nemeckého  zväzu  pre  výživu  zvierat  AWT  (Arbeitsgemeinschaft  für  Wirkstoffe  in  der Tierernährung e. V.)

L-karnitín plní v látkovej výmene viaceré funkcie; medzi najdôležitejšie patrí jeho funkcia pri metabolizme tukov: slúži tu ako nosič pri prenose aktivovaných mastných kyselín do mitochondrií za účelom získania energie a zároveň ako zásobník pre aktivované acetylové zvyšky. Táto druhá funkcia má význam pri extrémnej svalovej práci, ketotických stavoch metabolizmu ako aj v stave hladu a čo do množstva predstavuje ďaleko najväčší podiel na potrebe. Zvýšená potreba L-karnitínu sa môžu u zvierat vyskytnúť počas  reprodukcie, u mláďat, pri  rýchlom  raste ako aj pri preťažení metabolizmu pečene.

Fosfor : Stavebný prvok kostry, zúčastňuje sa regulačných pochodov v krvi a bunkách, je životne dôležitou súčasťou nukleovej kyseliny a rôznych lipoidov resp. združených bielkovín. Je potrebný na  výrobu, ukladanie a zhodnocovanie energie a sprostredkuje hormonálne účinky. Nedostatok  fosforu  vedie k zníženému príjmu potravy, rastovým poruchám, nižšej produkcii mlieka a koniec koncov  (poruchy energetického metabolizmu) ako aj k poruchám reprodukcie. Rachitída (nedostatočná mineralizácia kostí) a osteoporóza resp. lámavosť kostí (vysoké vyplavovanie vápnika a fosforu  z kostí) môžu byť podmienené ako nedostatkom fosforu tak aj nedostatkom vitamínu D3 alebo Ca (ošípané, hydina). Poruchy hospodárenia s kyselinami a zásadami (napr. pri acidóze) resp. pôrodná  paréza môžu spôsobiť hypofosfatémiu  (<  5,0  mg  anorg. P/100  ml  sérum). Odporúča  sa uprednostniť prípravok v takej forme, ktorá v minimálnom množstve zaťaží životné prostredie výlučkami v extrementoch vďaka tomu, že fosfor sa dostane do telesných buniek podľa možnosti bez zvyškov.  Spoľahlivé riešenie predstavujú organické zlúčeniny ako Na-dimetylamino-fosfonát (toldimfos) alebo nátrium-butylamino-fosfonát (butafosfán).

Betaín : funguje v látkovej výmene ako donor metylovej skupiny a patrí spolu s cholínom a metionínom medzi lipotropné faktory (ochrana  pred  stukovatením  pečene).  Ostatné  špecifické  funkcie  cholínu a metionínu nedokáže nahradiť. Diskutuje sa účasť na regulácii osmózy za určitých podmienok.

Niacín (kyselina nikotínová / nikotínamid) :  stavebný  prvok NAD  (nikotínamidadeníndinukleotid)  a NADP  (nikotínamidadeníndinukleotid-fosfát),  ktoré sa ako koenzýmy prenášajúce vodík  podieľajú  na životne dôležitých metabolických reakciách (sacharidy, tuky a aminokyseliny), kľúčová funkcia pri premene energie

Vitamín B12 :  krvotvorba a rast, slúži na výstavbu dvoch koenzýmov:  1.  5-desoxyadenylkobalamín:  dôležitý  pre  zhodnotenie, kyseliny propiónovej a tým pre tvorbu glukózy resp. laktózy u prežúvavcov

•  2. metylkobalamín: dôležitý pre metylačné reakcie a tým o.i. aj pre metabolizmu metionínu

Vitamín B1 :Vo  fosforylovanej forme (tiamínpyrofosfát) je vitamín B1 ako koenzým najrôznejších  dekarboxyláz (pyruvátdehydrogenáza, α-ketoglutarátdehydrogenáza) a transketolázy

•  nenahraditeľný pre proces odbúravania v rámci metabolizmu sacharidov,

•  dôležitý pre funkciu nervového tkaniva a srdcového svalstva,

•  potrebný na zachovanie peristaltiky v žalúdočno-črevnom trakte.

Vitamín B2 Riboflavín, ktorý je takmer výlučne viazaný na proteíny (flavoproteíny), je ako súčasť  koenzýmov FMN (flavín-mononukleotid) a FAD (flavín-adenín-dinukleotid) dôležitý pre prenos  vodíka v dýchacom reťazci na získavanie energie , oxidačné a redukčné procesy pre tvorbu a odbúravanie mastných kyselín ako aj aminokyselínVitamín B6

Vitamín B6 ako súčasť koenzýmu pyridoxal-5-fosfát má centrálny význam pre:

•  metabolizmus  aminokyselín pri transanimácii, dekarboxylácii a racemizácii aminokyselín. Na odbúravanie tryptofánu (resp. syntézu niacínu) je potrebný enzým kynurenináza, ktorý  je závislý na vitamíne B6.

•  metabolizmus sacharidov účasťou na účinku fosforylázy

 Aminokyseliny : Stavebné zložky bielkovín, súčasť enzýmov, obsiahnuté prakticky vo všetkých  tkanivách zvieracích organizmov.

Osobitný význam (napr. lyzín) pri tvorbe kolagénového väziva a pri kostnatení: ako súčasť nukleotidov podporujú delenie buniek v bunkovom jadre.

Ďalšie metabolické funkcie (napr. metionín) predovšetkým ako predstupeň cysteínu a tým aj peptidov ako  glutatión,  ako  iniciátor  biosyntézy  proteínov,  donor  metylovej  skupiny.  Zložky  (napr.  treonín) tráviacich systémov a imunitných  látok s významom pre energetický metabolizmus napr. predstupeň syntézy glycínu. Zúčastňujú sa  (napr.  tryptofán) na  tvorbe predstupňov NAD  (nikotínamidadeníndinukleotid) ako aj na mnohých metabolických procesoch prostredníctvom tkanivových hormónov serotonín a tryptamín.

Glukóza (hroznový cukor) : Uhľohydrát ako nositeľ živín. Patrí do skupiny jednoduchých cukrov (monosacharidov).

Odporúčané použitie:

Pred, počas a po fázach zvýšeného výkonu resp. potreby – napr. pri záťaži ako pôrody alebo odstavenie, preprava, zmena maštale, extrémne kolísanie teploty, prechod na iné krmivo, vysoká úžitkovosť alebo športové aktivity – na doplnenie výživovej a fyziologickej potreby.

 Hovädzí dobytok, kone:  do 500 ml ,Ošípané (chovné prasnice):   200 - 300 ml,Teľatá, žriebätá:  do 50 ml, Prasiatka:  3 - 6 ml, Dobytok: do 100 ml,Veľké psy:  60-100 ml, Malé prežúvavce: 20 - 50 ml         Malé psy:  20 - 40 ml

Podávanie pomocou kŕmnych automatov na kašovité kŕmenie:   prasiatka:  10 ml/liter

Podávanie v pitnej vode:    prasiatka:  0,2 - 2,0 ml/liter

  nosnice:  do 4,5 ml/liter

  kŕmna hydina:     do 2,5 ml/liter

VeyFo® Jecuplex  pre poštové holuby a okrasné vtáky

Špeciálne pri pretekárskom lietaní sa od poštových holubov očakáva v krátkom čase mimoriadny metabolický výkon. Potreba látok obsiahnutých v prípravku VeyFo® Jecuplex sa práve v tomto období mnohonásobne zvyšuje. Ich absencia v dobre vstrebateľnej forme môže viesť predovšetkým k nebezpečným funkčným poruchám pečene. Výsledky skúmaní preukázali, že zvieratá s dobrou výživou dosiahli lepšie výsledky – merané podľa počtu získaných cien – ako zvieratá, ktorých príjem živín nebol optimálny.

To platí aj pre obdobie párenia a výchovy mláďat ako aj počas preperovania ako u holubov tak aj u okrasných vtákov.

Odporúčané použitie: Pred, počas  a po fázach zvýšeného výkonu resp. potreby na doplnenie  výživovej a fyziologickej  potreby

Poštové holuby:  2 dni v týždni 10 ml (viď odmerku) na liter pitnej vody pre 20 holubov a deň. V deň aplikácie by mali  zvieratá dostať  iba pitnú  vodu s rozpusteným prípravkom

Okrasné vtáky:  5 – 1 0  ml/kg telesnej hmotnosti, v prípade kachektických zvierat  resp. zvietat s podozrením na nedostatočnú funkciu pečene sa produkt väčšinou podáva v zriedenom  stave  (1:3)  s fyziologickým roztokom kuchynskej soli  alebo Ringerovým roztokom, aby sa zvýšil prísun tekutín.

Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk