Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 12 / 14 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Psy
  3. Neostomosan sol. 10 x 5 ml

Neostomosan sol. 10 x 5 ml

                  NEOSTOMOSAN sol. ad us. vet. V:            Ceva-Phylaxia, Budapest, Maďarsko. DR:         Ceva Animal Health Slovakia s.r.o., Bratis... celý popis
Dostupnosť
skladom 7 ks
25,00 EUR
20,83 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:3881
Kompletné špecifikácie

 

                NEOSTOMOSAN sol. ad us. vet.

V:            Ceva-Phylaxia, Budapest, Maďarsko.

DR:         Ceva Animal Health Slovakia s.r.o., Bratislava, SR.

S:            Tetramethrinum 50 g, Cypermethrinum 5 g v 1 l.

PL:          Piperonyli butoxidum, Acidum aceticum anhydricum, Butylhydroxytoluenum, Paraffinum liquidum, Hydrocarbonea aromatica concentrata.

PP:         Žltá až žltohnedá číra tekutina.

B:            100 x 5 ml, 1 l.

IS:           Veterinaria - pharmaceutica, ektoparazitikum.

CH:         Liek je zmes účinných látok, ktoré sa absorbujú cez kožu zvierat a účinne pôsobia proti ektoparazitom na zvieratách a v ich okolí a majú rýchly účinok proti lietajúcemu hmyzu. 

                Liek je širokospektrálne ektoparazitikum.  Má vynikajúcu účinnosť proti muchám (Stomoxys calcitrans, Musca domestica, Haematobia irritants, Musca autumnalis, Tabanidae spp.), blchám (Ctenocephalides spp.), všiam (Haemetopinus, Damalinia), svrabu (Sarcoptidae, Psoroptidae), roztočom (Demodicidae) a kliešťom (Ixodidae). 

                Liek je účinný insekticíd: v rôznych podmienkach je vysoko účinný proti artropódam, ale neškodný pre teplokrvné zvieratá (má vysoký index tolerancie), má široké ektoparazitické spektrum, ľahko sa aplikuje.

I:              Psy: prevencia a likvidácia zvýšeného výskytu bĺch, kliešťov a vší, liečba demodikózy, sarkoptového a otodektového svrabu. 

                Hovädzí dobytok, ovca, ošípaná, králiky: postrek okolia proti muchám.

KI:           Liek nie je určený pre potravinové zvieratá.

UP:         Vyhnúť sa kontaktu s kožou.  Liek sa nesmie dostať do očí.  Horľavá látka. Uchovávať mimo dosahu detí.  Toxická látka pre ryby a včely. Nekontaminovať vodu liekom alebo použitými nádobami pred ich zneškodnením. Zmiešaním 1 kg vápna so 100 litrami pracovného roztoku sa účinné látky úplne uvoľnia do 48 hodín.  Pri postreku okolia zabrániť kontaktu zvierat s okolím.

ZP:  Psy: na umývanie, namáčanie a postrek povrchu tela psov treba použiť roztok lieku riedený v pomere 1:200.  V prípade výskytu bĺch a vší je nutné aplikovať riedený liek na celý povrch tela a vystriekať búdu psa. V záujme prevencie opakovaného výskytu bĺch treba ošetrenie po 2-3 dňoch opakovať.  Kliešte sú zneškodnené v priebehu niekoľkých hodín.  Ošetrenie proti sarkoptovému a otodektovému svrabu musí byť aplikované v 10-dennom intervale, dokiaľ nie sú dve následné vyšetrenia negatívne.  K liečbe otodektového svrabu treba roztok aplikovať na miesto lézie vo vonkajšom zvukovode.  Ošetriť obe uši.  Ušný boltec je vhodné ošetriť znovu po siedmich dňoch. 

Postrek okolia: Hovädzí dobytok, ovce, ošípaná, králik: postriekať povrch tela zvierat a ich okolie roztokom lieku riedenom v pomere 1:400 (1 l na 400 l vody) v 2-3týždňovom intervale.  Jedno ošetrenie výrazne obmedzí množstvo múch na 2-3 týždne.

OL:         Liek nie je určený pre nepotravinové zvieratá.

PE:          36, spotrebovať ihneď po namiešaní.

ZS:          Pri teplote do 25 st. C, na tmavom mieste, chrániť pred vlhkom.

 

 

 

Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 12 / 14 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk