Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Hovädzí dobytok
  3. Sputop spot-on 10 mg/ml sol. 250 ml

Sputop spot-on 10 mg/ml sol. 250 ml

Registrační číslo ČR 96/069/02-C Registrační číslo SR 96/0007/02-S Příznak preskripce ČR Rp. ATC skupina Q09CC Registrační název + forma COOPERS INSEC... celý popis
Dostupnosť
skladom
55,60 EUR
46,33 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:3957
Kompletné špecifikácie

Registrační číslo ČR

96/069/02-C

Registrační číslo SR

96/0007/02-S

Příznak preskripce ČR

Rp.

ATC skupina

Q09CC

Registrační název + forma

COOPERS INSECTICIDE 10 mg/ml sol. ad us. vet.

Výrobce

Schering-Plough Animal Health, Uxbridge, Middlesex, Veľká Británia,,Pfizer Service Company BVBA, Zaventem, Belgicko.

Držitel reg. rozhodnutí

Pfizer s.r.o., Praha, ČR.

Složení - účinné látky

Delthametrinum 1 g v 100 ml.

Složení - pomocné látky

Cocos oleum fractionatum ad 100 ml.

Popis přípravku

Číry, svetložltý olejový roztok.

Balení

250 ml, 500 ml, 1000 ml.

Indikační skupina

Veterinaria - pharmaceutica, antiparazitikum.

Charakteristika

Deltametrín je syntetický pyretroid s pesticídnym účinkom. Presný spôsob,insekticídneho pôsobenia pyretroidov nie je známy, ale sú potencionálne,neurotoxické pre hmyz, spôsobujú poruchy senzorickej koordinácie,a narúšajú motorickú aktivitu, čo má za následok efekt "knock-down".

Indikace / použití

Na lokálne použitie na ochranu hovädzieho dobytka pred všami a muchami,,ochrana oviec pred léziami spôsobenými muchou Hydrotaea irritans,,kliešťami, všami, kuklorodkami a larválnymi štádiami múch, na ochranu,jahniat pred všami a kliešťami.
Hovädzí dobytok: Na ochranu hovädzieho dobytka, vrátane dojníc,produkujúcich mlieko na ľudský konzum, pred cicajúcimi a hryzúcimi všami,vrátane Bovicola (Damalinia) bovis, Solenopotes capillatus, Linognathus,vituli a Haematopinus eurysternus. Pomocný postrek pri ochrane pred,hryzením a obťažovaním muchami vrátane Lyperosia (Haematobia) irritans,,Stomoxys calcitrans, Musca species a Hydrotaea irritans.
Ovce: Na predchádzanie vzniku lézií spôsobených muchou Hydrotaea irritans,,na ochranu pred kliešťami (Ixodes ricinus), všami, kuklorodkami,a larválnymi štádiami múch.

Kontraindikace

Nepoužívať u oviec, ktorých mlieko sa používa na ľudský konzum.

Nežádoucí účinky

Slabé príznaky nepokoja boli zaznamenané u niektorých jedincov hovädzieho,dobytka do 48 hodín po ošetrení. Tieto nemajú dlhodobejšie nepriaznivé,účinky na zvieratá.

Interakce

Nemiešať žiadne iné insekticídy ani akaricídy s liekom Coopers.

Upozornění

U niektorých osôb, po kontakte s deltametrínom, môže sa objaviť mierny,pocit pálenia pokožky. Odporúča sa preto dodržiavať nasledovné,upozornenia:
Pri aplikácii lieku alebo pri manipulácii s práve liečenými zvieratami,použiť ochranné rukavice. Odev znečistený liekom ihneď vyzliecť,a opätovne použite až po vypraní. Liek ihneď zmyť z pokožky mydlom,a väčším množstvom vody. Po zaobchádzaní s liekom, pred jedlom a fajčením,si umyť ruky. Ak sa liek dostane do oka, ihneď ho vypláchnuť veľkým,množstvom vody a vyhľadať lekársku pomoc.
Pri náhodnom použití ihneď vypláchnuť ústa vodou a vyhľadať lekársku,pomoc. Deltametrín je nebezpečný pre ryby a iné vodné organizmy.,Nekontaminovať rybníky, vodné nádrže a priekopy liekom alebo použitými,obalmi.

Dávkování

Hovädzí dobytok, ovce a jahňatá:
Hovädzí dobytok: 10 ml.
Ovce:
Kliešte: ovce a jahňatá: 5 ml.
Vši a kuklorodky: 5 ml.
Rany spôsobené muchou Hydrotaea irritans: 5 ml (pri je slabej invázii,a ak nie sú prítomné kliešte, vši a kuklorodky môže sa aplikovať len,2,5 ml).
Larválne štádiá múch: 5 ml.
Jahňatá (so ž.hm. nižšou ako 10 kg alebo mladšie ako 1 mesiac): kliešte,a vši 2,5 ml.
Odporúčanú dávku aplikovať pomocou špeciálneho balenia "stlač a naplň",alebo pomocou aplikátora Coopers Spot On do jedného bodu v stredovej línii,chrbta v oblasti pliec, spôsobom uvedeným na dávkovacej fľaši alebo obale,aplikátora.
Pri použití proti muche Hydrotaea irritans alebo larvám múch u oviec,riadiť sa nižšie uvedenými pokynmi:
Vši u hovädzieho dobytka: Obvykle jedna aplikácia úplne zničí všetky vši.,Ku kompletnému zničeniu všetkých vší dôjde v priebehu 4-5 týždňov.,V priebehu tohto času dôjde k vyliahnutiu vší z vajíčok a ich následnému,usmrteniu. Zanedbateľný počet vší u malého počtu zvierat môže prežiť,ošetrenie, preto príležitostne môže byť potrebná opakovaná aplikácia,o 6-8 týždňov.
Muchy u hovädzieho dobytka: Frekvencia liečby pri kontrole hryzavých,a nehryzavých múch bude závisieť od množstva a druhu prítomných múch.,Tam kde prevažujú bodavky, je možné očakávať dobrý výsledok v priebehu,4-8 týždňov. Liečbu nie je potrebné opakovať skôr ako o 4 týždne.
Mucha Hydrotaea irritans u oviec: Aplikovať na lebkovú časť hlavy.,Liečba v intervaloch 2-4 týždne zníži počet lézií spôsobených touto,muchou.
Kliešte u oviec: Aplikácia medzi lopatky poskytuje ochranu pred kliešťami,počas 6 týždňov po aplikácii u všetkých vekových kategórií.
Kuklorodky a vši u oviec: Aplikácia medzi lopatky u oviec s krátkou alebo,dlhou vlnou zníži výskyt vší alebo kuklorodiek počas 4-6 týždňov po,liečbe.
Poznámka: Pri použití lieku proti kliešťom, všiam a kuklorodkám u oviec,je potrebné vlnu rozhrnúť a liek aplikovať priamo na kožu.
Larválne štádiá múch u oviec: Aplikovať priamo na miesto napadnuté larvami,čo najskôr po nálete. Jediná aplikácia zabezpečí skoré usmrtenie lariev.,V prípade pokročilejších lézií sa odporúča pred aplikáciou vystrihať,poškodenú vlnu.
Vši a kliešte u jahniat (do ž.hm. 10 kg alebo mladších ako 1 mesiac):,Aplikácia medzi lopatky poskytne dostatočnú ochranu pred kliešťami počas,6 týždňov a zníži výskyt vší na obdobie 4-6 týždňov.

Způsob použití

Roztok na kvapkanie na kožu.

Ochranná lhůta veterinární

Mäso a orgány a kráv 14 dní.
Kravské mlieko 0 dní.
Mäso a orgány oviec 28 dní.
Nepoužívať u oviec, ktorých mlieko je určené na ľudský konzum.

Použití, expirace

60

Způsob skladování

Pri teplote do 25 st. C, chrániť pred mrazom. Uchovávať v pevne uzavretom,obale, na bezpečnom mieste, oddelene od potravín, vody a krmív.

Datum zpracování

20.12.2008

Autor článku

MVDr. H. Kimleová, ÚŠKVBL Nitra.

 

Tovar zaradený v kategóriách
Veterinárne diéty

   

  

       

   

         

Predajňa : AlfaVet Pod hájom 4254/210 Dubnica nad Váhom
Logo
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
alfavet.lekaren@gmail.com
Po. - Pia. 09 - 17:00, So. 09 - 12:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk